fb youtube
Strona główna Aktualności Komunikaty

Uwaga CZAD!

zdjęcia artykułu 1
2015-10-06 11:16 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 1984
Foto
W związku z nadchodzącym okresem grzewczym łomżyńscy strażacy przestrzegają przed niewłaściwym użytkowaniem oraz pozostawianiem bez dozoru urządzeń grzewczych.
Często wyciągamy ze strychów i piwnic nasze „farelki”, najróżniejsze piecyki elektryczne czy gazowe. Stawiamy je w różnych miejscach nie zastanawiając się jakie może to mieć skutki dla naszego bezpieczeństwa. Stawianie działających urządzeń grzewczych w pobliżu materiałów palnych np. firanek, foteli może być przyczyną powstania pożaru.

Zatem – zanim podejmiemy nieostrożne działania warto poświęcić kilka chwil, żeby bezpiecznie przygotować się do nadchodzącego sezonu grzewczego:

Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest instalowanie i stosowanie tylko urządzeń, które mają dopuszczenia i atesty krajowe.

Nigdy nie należy stosować urządzeń w jakikolwiek sposób uszkodzonych.

Należy zlecać okresowe przeglądy kanałów kominowych i wentylacyjnych.

Nie wolno wykonywać prowizorycznych podłączeń, czy na własną rękę przerabiać instalacje.

Nie wolno ustawiać grzejników bezpośrednio na podłożu palnym lub w pobliżu materiałów łatwo zapalnych, jak np. firanek, czy mebli.

Nie wolno zatykać przewodów wentylacyjnych i przesadnie utykać wszystkich otworów – tylko prawidłowa wymiana powietrza w pomieszczeniach uchroni nas przed atakiem niewidzialnego zabójcy, czyli tlenku węgla zwanego czadem.

Nie należy ogrzewać pomieszczeń kuchnią gazową – niestety takie praktyki mogą skończyć się zatruciem.

nie pozostawiać bez dozoru włączonych do sieci przenośnych grzejników, kuchenek i innych urządzeń elektrycznych nie przystosowanych do ciągłej pracy.

Zdrowie, a nawet życie Twoje i Twoich bliskich może w dużej mierze zależeć od tego, jak poważnie potraktujesz treść naszych rad!

Komendant Miejski

Państwowej  Straży  Pożarnej

W Łomży


Załączniki do pobrania:
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem