fb youtube
Strona główna Aktualności

XII Dni Jedwabnego

zdjęcia artykułu 13
2015-07-20 14:13 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 4741
Foto
Po raz 12 odbyły się Dni Jedwabnego (17-19.07.2015). Były one trzydniowym świętem, które przyciągnęło nie tylko tłumy mieszkańców gminy ale i wielu przyjezdnych gości.
Uroczystości rozpoczęły się 17 lipca, tradycyjnie zlotem motocyklowym. Już od godziny 16.00 trwała rejestracja, zakwaterowanie oraz biesiada uczestników zlotu, którzy przybyli do nas z całego województwa. Zabawa w niemal rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie zespołu IMERIUM, trwała do białego rana.

W sobotę, gdyby jakiś mieszkaniec Gminy Jedwabne miał wątpliwości do kogo należą ulice, głośny ryk motocyklowych silników z pewnością je rozwiał. Około 400 potężnych maszyn wyruszyło w paradę ulicami naszej gminy. Start odbył się w centrum Jedwabnego, następnie parada przejechała przez ulice miasteczka i skierowała się do Burzyna gdzie ks. Antoni Mierzejewski odprawił plenerową mszę świętą i poświęcił motocykle. Następnym przystankiem była „Mamucia Dolina”, gdzie fani dwóch kółek mogli, posilić się ciepłą grochówą, pajdą chleba ze smalcem lub skosztować innych regionalnych smakołyków. W drodze powrotnej kierowcy z dumą przemierzali trasę swoimi cudeńkami, by pod Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury wywalczyć trofea w różnego typu konkurencjach.

Niedzielne popołudnie należało do najmłodszych mieszkańców Gminy. Po raz pierwszy odbyły się wybory Miss i Mistera juniorów Festynu Dni Jedwabnego. Wszyscy uczestnicy zasługiwali na miano naj… , więc jury nie miało łatwego zadania. Po długiej i burzliwej dyskusji wybrano: MISS Festynu Dni Jedwabnego została Amelia Wądołowska, a MISTEREM Festynu Dni Jedwabnego został Wiktor Trzaska. Gratulujemy!

Druhowie z  Ochotniczej Straży Pożarnej  w Jedwabnem zaprezentowali nam swoje umiejętności  z ratownictwa drogowo- technicznego.  Podczas pokazu zaprezentowana została jedna z technik wydobycia nieprzytomnej ofiary wypadku, uwięzionej w rozbitym samochodzie.  Poszkodowanemu  udzielona została pierwsza pomoc przedmedyczna. Wyszkolony i zgrany zespół  oaz sprzęt ratowniczy pozwala czuć się bezpiecznie mieszkańcom gminy. Pokaz odbył się dzięki pomocy i uprzejmości właściciela  firmy PPHU MAG- Andrzej Grabowski Jedwabne, który udostępnił auto do pokazu.

Do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna przy dźwiękach zespołów Fokus i Bosman.

Dniom Jedwabnego towarzyszyły inne imprezy kulturalne i sportowe, wesołe miasteczko oraz stoiska handlowe. Organizatorzy zadbali również o miłośników biesiadowania, którym jak co roku zapewnili stoiska i ogródki gastronomiczne.

Nie dopisała jedynie pogoda, mimo to mieszkańcy jak zwykle bawili się wyśmienicie.

Do zobaczenia za rok!

 

 

 

Katarzyna Karolak
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem