fb youtube
Strona główna Kultura MGOK

Sprawozdanie z pierwszego tygodnia ferii w M-GOK w Jedwabnem

zdjęcia artykułu 24
2015-02-02 14:27 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 2744
Foto
W pierwszym tygodniu zimowiska dochodzącego odbyły się następujące zajęcia:
- 26 stycznia w poniedziałek warsztaty recyklingowe - ecorzeźbiaż podczas, których powstały recyklingowe przedmioty. Dzieci i młodzież wykonały z plastikowych nakrętek motyle, grzybki, krzewy itp. prace, a z kartek starej książki powstał - piękny anioł.

Twórczy recykling to tworzenie ekologicznych przedmiotów z pozornie niepotrzebnych materiałów, rozwój zręczności manualnych, pobudzenie wyobraźni twórczej, o tym właśnie przekonali się uczestnicy warsztatów tworząc tak piękne prace.

- 27 stycznia we wtorek ferie z muzyką - w sali kinowej odbyły się zajęcia ruchowo- wokalne. W wyniku ruchu w tempie zgodnym z muzyką można wyrazić swoje uczucia, a z samego ruchu czerpać dużą przyjemność. Głównym elementem tańca był ruch ciała wykonawcy, bardziej lub mniej skoordynowany, szybszy lub wolniejszy, ale zawsze celowy. Dzieci i młodzież z pomponami i w kolorowych koszulkach tańczyły układ przygotowany przez instruktorki, którego celem było ciekawe i równe wykonanie tańca. W przerwach dzieci i młodzież śpiewała piosenki i pieśni karaoke.

- 28 stycznia w środę odbyły się zajęcia czytelnicze ,,Z książką za Pan Brat” w bibliotece oraz zajęcia plastyczne "ekomalarze" - szkic ołówkiem, kredkami - malowanie postaci z książek. Dzieci i młodzież zapoznana została z regulaminem biblioteki  publicznej i z zasadami i regułami korzystania z kącika czytelniczego, później dzieci czytały wybrane przez siebie książki opowiadały o nich, a następnie wykonały i namalowały prace plastyczne.

- 29 stycznia w czwartek pląsy i zabawy harcerskie dla dzieci i młodzieży. Pląsy poprowadzili harcerze działający przy M-GOK - aby pokazać co robią oraz zachęcić dzieci i młodzież, do wstąpienia w szeregi ZHP. Radości i zabawom nie było końca. Podsumowaniem dnia były zabawy z kołem integracyjnym dla wszystkich.

- 30 stycznia w piątek wyjazd na lodowisko do Łomży. Początkującym jazda na łyżwach może wydawać się niesamowicie trudna do opanowania i dlatego mogą mieć oni obiekcje przed spróbowaniem tego sportu. Strach przed upadkiem lub niezgrabną jazdą odstrasza. Naszych 35 uczestników jednak nie odstraszyła. Jedni jeździli po mistrzowsku, inni się przewracali, ale po niedługim czasie okazało się, że nie jest to wcale takie trudne, a w dodatku można czerpać z tego dużo przyjemności. Trening czyni mistrza o tym właśnie przekonali się wszyscy uczestnicy było w tym mnóstwo frajdy i zabawy.

- 31 stycznia - zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży - wykonywanie masek karnawałowych  na bal  -  dowolną techniką.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

NA KOLEJNY TYDZIEŃ FERII DO M-GOK W JEDWABNEM

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem