fb youtube
Strona główna Aktualności Komunikaty

UWAGA!

2014-08-25 13:26 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 3867
Uprzejmie informujemy, iż nastąpiła zmiana w harmonogramie odbioru odpadów w gminie Jedwabne w 2014 r. Zbiórka odpadów wielkogabaryrowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu Gminy Jedwabne odbędzie się dnia 17.09.2014 r. Odpady przeznaczone do odbioru należy wystawić przed posesję 16.09.2014 r. Odpady będą zbierane od godz. 6:00. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie adresów z których mają być zabrane ww. odpady: - biuro ASTWA – tel. 856760523.

Nie będą zabierane odpady ustawione w miejscu niedostępnym dla samochodu zbierającego te odpady oraz wystawione już po przejechaniu tego samego samochodu przez daną miejscowość. Odbierane będą następujące rodzaje odpadów:

odpady wielkogabarytowe – to odpady o dużych lub nietypowych rozmiarach, takie jak: meble (szafy, stoły, krzesła, sofy, łóżka, komody), dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – sprzęt AGD wszelkiego typu (np. lodówki, pralki, suszarki, kuchenki gazowe i mikrofalowe, itp.), sprzęt RTV (np. telewizory, monitory, radioodbiorniki, itp.), komputery, notebooki, drukarki, telefony, elektronarzędzia, itp.

Zbiórką nie są objęte takie odpady jak:

odpady powstałe z prowadzenia działalności gospodarczej, także z działalności rolniczej (np. opony do ciągników i maszyn rolniczych, części od maszyn i urządzeń rolniczych), odpady budowlano-remontowe (np. okna, drzwi, gruz, papa, eternit, wanny, umywalki itp.), zderzaki samochodowe i inne części motoryzacyjne, w tym opony samochodowe, szkło, ziemia, odpady ogrodowe stara odzież odpady, które powinny być umieszczane w pojemnikach i workach na odpady zmieszane i na odpady segregowane.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem