fb youtube
Strona główna Aktualności Komunikaty

„Ziemia Łomżyńska” – magia Podlasia w mobilnym przewodniku

zdjęcia artykułu 1
2014-07-31 15:12 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 2535
Foto
Powiat łomżyński - unikalne w skali kraju walory przyrodnicze i krajobrazowe, zróżnicowane środowisko naturalne i czystość powietrza. Tak w wielkim skrócie można opisać charakterystyczne cechy tej części Podlasia. Czym jeszcze może się pochwalić Ziemia Łomżyńska? Wystarczy zajrzeć do aplikacji mobilnej pod taką samą nazwą, aby sprawdzić, czym przyciąga i co oferuje ten niezwykły zakątek. W aplikacji, stworzonej przez firmę Amistad Group, opartej na autorskiej technologii Treespot, prezentowane są atrakcje z siedmiu gmin: Przytuły, Jedwabne, Wizna, Piątnica, Łomża, Miastkowo, Śniadowo.

Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest geolokalizacja użytkownika – dzięki wykorzystaniu technologii GPS, osoby korzystające z aplikacji mogą sprawdzić nie tylko swoje położenie, ale też podejrzeć, gdzie znajduje się konkretny obiekt. Obiekty znajdujące się w aplikacji podzielone zostały na kilka najważniejszych kategorii. Znaleźć tu możemy noclegi, punkty gastronomiczne, obiekty sportowe i rekreacyjne oraz oczywiście zabytki. Każdy obiekt ma także swoją wizytówkę, która zawiera dane teleadresowe oraz kilka słów opisu. Aby znaleźć interesujące nas miejsce można posłużyć się mapą, listą obiektów lub wyszukiwarką.

Aplikacja wykorzystuje mapy OpenStreetMap i może działać także w trybie offline. Aby w pełni z niej korzystać nie jest zatem potrzebne ciągłe połączenie z Internetem.

Mobilny przewodnik w estetyczny i przejrzysty sposób prezentuje najważniejsze atrakcje i walory przyrodnicze z terenu gmin objętych projektem. Jest łatwy w obsłudze i bezpłatny, co w zasadniczy sposób wpływa na jego atrakcyjność.


logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem