fb youtube
Strona główna Aktualności

11 DNI JEDWABNEGO

zdjęcia artykułu 16
2014-07-10 12:56 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 5343
Foto
Jak co roku, w lipcu (4-6) Jedwabne zmieniło się w wielkie centrum rozrywki. W tym roku odbyła się jedenasta już edycja „Dni Jedwabnego” połączona z XI Ogólnopolskim Zlotem Motocyklistów. Dopisała zarówno publiczność, jak i pogoda.
W pierwszym dniu święta miasta ponad 100 pasjonatów motocykli przybyło do Jedwabnego, aby spędzić wspólnie czas na zabawach przy ognisku, rozmowach o pojazdach, sprzęcie i przeżytych na szlaku przygodach.

W sobotę, po uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji mieszkańców i miłośników dwóch kółek nastąpiło poświęcenie jednośladów. Następnie, lśniące maszyny z warkotem i rykiem ruszyły w paradzie ulicami miasteczka, aż do miejscowości Szostaki, by jak co roku złożyć wizytę w gospodarstwie agroturystycznym „Mamucia Dolina”. Po powrocie do Jedwabnego, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, wśród motocyklistów zostali wyłonieni NAJ… w swojej dziedzinie. Następnie, Burmistrz Miasta Krzysztof Moenke, przywitał przybyłych mieszkańców, turystów oraz zaproszonych gości, a także nagrodził osoby, które aktywnie promują Gminę Jedwabne. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Karwowska, Jan Kurzątkowski oraz firma „MARPASZ” Marek Zabielski. Zabawę pod gwiazdami zapewniły zespoły Holly Water, Coral Due oraz Lamiko.

W niedzielę zabawy i konkursy z udziałem dzieci rozpoczęły się już o godz.15.00, natomiast od godz.17 rozpoczął się blok muzyczny. W tym roku na scenie zaprezentowała się Kapela Kurpiowska oraz zespoły Tytan Band, Imperial i Tenix. Gwiazda wieczoru-Dziani- książę cygańskiej muzyki, na scenie pojawił się ok. godz.20.00. Następnie Jedwabne bawiło się do białego rana na dyskotece pod gwiazdami.

Również dla najmłodszych uczestników festynu nie brakowało atrakcji. Mogli oni wziąć udział w różnego rodzaju zabawach i konkurencjach oraz przez dwa dni korzystać z uroków wesołego miasteczka.

Dniom Jedwabnego towarzyszyły inne imprezy kulturalne i sportowe, stoiska handlowe oraz kiermasz rękodzieła ludowego. Organizatorzy pamiętali również o miłośnikach biesiadowania, którym jak co roku zapewnili stoiska i ogródki gastronomiczne.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem