fb youtube
Strona główna Oświata Harcerstwo

HARCERSTWO JEDNĄ Z DRÓG ROZWOJU MŁODEGO CZŁOWIEKA

2020-09-10 12:33 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 25098

W naszej gminie od 16 lat funkcjonuje  21 DH ,, Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem,  która w oparciu o roczne programy stara się poznać i wzbogacić swoim działaniem środowisko.

21 DH „Agapa-Pomocna dłoń” powstała w 2004 roku. Jej nazwa pochodzi od słowa ,,agape”, które oznacza miłość braterską, pomocna dłoń jak sama nazwa mówi oznacza pomoc innym ludziom. Drużynową jest Marzena Bagińska, która jest instruktorem kulturalno-oświatowym w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem.

Od czasu założenia drużyna działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem. Tam odbywają się sobotnie zbiórki, organizowane są imprezy oraz różne zajęcia: np. pierwsza pomoc, terenoznawstwo, biegi patrolowe, ogniska, które służą poszerzaniu wiedzy harcerskiej.

Aktualnie drużyna liczy 12 osób w wieku od 10-26 lat. Poznać ją można po granatowo-zielonych chustach, pagonach i beretach, granatowych i zielonych koszulkach z logo drużyny.

21 DH „Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego bierze czynny udział w życiu miasteczka. Ma na swoim koncie zorganizowanie wielu imprez: Dzień Dziecka, Andrzejki, Choinka; udział w akcjach charytatywnych tj. WOŚP, Wielkanocna Zbiórka Żywności, a także akcje, które sami zorganizowaliśmy  ,,Nadzieja w nakrętce”, ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, „Niepełnosprawni są wśród nas”, Pomoc dla Marcelinki, zbiórka karmy na rzecz schroniska „ Arka” w Łomży.

Drużyna stara się uczestniczyć w życiu kościoła. Przykładem są coroczne adoracje i warty przy Grobie Pana Jezusa oraz udział w innych uroczystościach kościelnych, np. Boże Ciało, Droga Krzyżowa oraz lokalnych i patriotycznych.

Jesteśmy grupą przyjaźnie do siebie nastawionych młodych ludzi, którzy lubią razem spędzać wolny czas, brać udział w zlotach, biwakach i obozach oraz pomagać innym.

Zapraszamy na nasze zbiórki, które odbywają się co sobotę o godz. 13:00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem (ul. Piękna 8).

                                                                                                                         Czuwaj
                                                                                                                                             hm. Marzena Bagińska

 

Zapraszamy również na nasze strony:

https://21agapa.eu/

https://www.facebook.com/21Agapa

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem