fb youtube
Strona główna Oświata Biblioteka

KOMPUTERY DO BIBLIOTEKI

2011-04-20 14:35 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 3671
Za pieniądze od twórcy Microsoftu i miliardera Billa Gatesa kilka bibliotek z powiatu łomżyńskiego, m.in. w Jedwabnem otrzyma komputery. Właśnie ogłoszono wyniki naboru do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Wnioski złożyły w sumie 604 biblioteki z całej Polski, a 512 przeszło pozytywnie weryfikację i ma otrzymać sprzęt komputerowy.
Na liście wybranych są cztery biblioteki z powiatu łomżyńskiego, trzy z grajewskiego i dwie z wysokomazowieckiego.

Rozwój bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. Celem Programu jest wzmocnienie roli informacyjnej i społecznej publicznych bibliotek gminnych położonych we wszystkich gminach wiejskich, miejsko – wiejskich i w tych małych miastach, w których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys. mieszkańców. Organizatorzy projektu chcą  poprzez dostarczenie do bibliotek nowoczesnych komputerów zaktywizować i zintegrować społeczności lokalne wokół tych ważnych centrów życia społecznego i kulturalnego.

Zestaw komputerowy zawiera: komputer stacjonarny wyposażony w słuchawki, mikrofon, kamerę internetową, DVD oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, faks i ksero w jednym).

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem