fb youtube
Strona główna Gmina Turystyka Kwatery Marek Dąbrowski

Marek Dąbrowski

2008-12-12 11:42 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 3675

Szostaki 13, 18-420 Jedwabne,
tel. (0-86) 217-86-86,
e-mail: rezerwacje@mamuciadolina.pl
www: http://www.mamuciadolina.pl

 

Charakterystyka

Szostaki to miejsce owiane egendami i tajemnicą gdzie warto choć na chwilę zatrzymać się, aby poczuć magię i odpocząć od codzienności. Znaleźć można tu wszystko czego dusza zapragnie: miłość, ukojenie, stracony czas... Można realizować tu swoje marzenia i starać się sprostać nowym wyzwaniom.

Wszystko co tu Państwo znajdziecie jest niepowtarzalne i jedyne: bogactwo Biebrzańskiego Parku Narodowego (największego w Polsce), nieujarzmiona Biebrza, osada paleolityczna, grzyby, ryby, konie, ogniska, rajdy, wycieczki, gwiazdy nocą, kuligi.... i cisza.

 

"Mamucia dolina" to nazwa osady pochodzącej z epoki kamienia łupanego; to małe hobby gospodarza, który od lat interesuje się archeologią i swoje marzenia urzeczywistnia rekonstruując życie prehistorycznego człowieka. Odtworzone zostały tu wszystkie detale, które przybliżą Państwu czasy o których tak niewiele wszyscy wiemy. 

Domek Myśliwego

Domek Myśliwego (inaczej leśniczówka) był schronieniem dla leśniczych strzegących zwierzyny i dopatrujących ptactwa. Tak jak i pozostałe obiekty został całkowicie odrestaurowany. Z okien domku rozpościera się widok na niekończący się horyzont co sprawia, że jest to idealne miejsce dla gości, którzy przyjadą do nas podpatrywać budzącą się do życia co dzień przyrodę.

W domku jest 5 miejsc do spania. Domek może być wynajęty w okresie od marca do listopada.

Goście, zmęczeni codziennym przygotowywaniem posiłków w swoich domach będą mogli skorzystać z naszej niepowtarzalnej kuchni i zakosztować regionalnych potraw.

Domek Ogrodnika

Domek Ogrodnika wchodził w skład całego zespołu obiektów tworzących zaplecze gospodarcze Dworu. Został całkowicie zrekonstruowany i przystosowany do dzisiejszych potrzeb.

Jest to idealne miejsce dla osób, które chciałyby spędzić wspólnie czas z dala od hałasu i ruchu miasta. Na tarasie można, po dniu pełnym wrażeń, poddać się chwilom wytchnienia i podziwiać bezkres rozlewiska Biebrzy. Świtem do domku wdziera się wschodzące nad bagnami słońce.

Domek może być wynajęty w okresie od marca do listopada i posiada 4 miejsca do spania.

Goście, zmęczeni codziennym przygotowywaniem posiłków w swoich domach będą mogli skorzystać z naszej niepowtarzalnej kuchni i zakosztować regionalnych potraw.

Dwór nad Biebrzą

Stary dwór sprzed 300 lat, całkowicie odrestaurowany, położony na wzniesieniu, góruje nad całą okolicą. Do dyspozycji gości są dwa pokoje dwuosobowe oraz apartament na piętrze z samodzielnym wejściem.
Z okien pokoi rozciąga się przepiękny widok na Bagna oraz rozlewisko Biebrzy.

Dwór jest czynny przez cały rok.

Goście mają zapewnione pełne wyżywienie w oparciu o produkty samodzielnie przygotowane.

W piwnicach dworu znajduje się sala kominkowa oraz winiarnia, w której goście mają możliwość skosztowania regionalnych napojów oraz poznania historii i legend opowiadanych przez Marka – gospodarza.

Kontakt

Na wszelkie pytania i wątpliwości udzielamy odpowiedzi:

Telefonicznie:

606 65 03 86

Pocztą e-mail:
a.dabrowska@mamuciadolina.pl
m.dabrowski@mamuciadolina.pl

Rezerwacji prosimy dokonywać:
Telefonicznie: (0-86) 217-86-86 (najlepiej wieczorem)
Pocztą e-mail: rezerwacje@mamuciadolina.pl

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem