fb youtube
Strona główna Aktualności

DNI JEDWABNEGO 2024

zdjęcia artykułu 748
2024-07-08 20:21 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 630
Foto

XIX Zlot Motocyklowy w Jedwabnem

Słońce górowało nad naszym malowniczym miasteczkiem, kiedy setki motocyklistów z całej Polski zjeżdżało się na XIX Zlot Motocyklowy. Ulice od rana wypełniały się rykiem silników, migotaniem chromowanych części i błyskiem skórzanych kurtek, co było zapowiedzią niezapomnianego weekendu pełnego wrażeń, muzyki i wspólnej zabawy.

Zlot oficjalnie rozpoczął się w piątek, 5 lipca, o godzinie 17:00, rejestracją uczestników. Przy głównym wjeździe na teren zlotu każdy motocyklista mógł odebrać pakiet startowy zawierający m.in. pamiątkowy identyfikator, koszulkę z logo zlotu oraz wpinkę.

Od samego początku panowała radosna atmosfera. Spotkania z dawno niewidzianymi przyjaciółmi, wymiana historii z tras i wspólne zdjęcia nad charakterystycznym stawem w Jedwabnem. Na terenie imprezy rozstawiono stoisko z jedzeniem oraz napojami chłodzącymi. Popołudnie oraz wieczór upłynął pod znakiem muzyki- m.in. rockowej i bluesowej, ale każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszędzie słychać było rozmowy o motocyklach.

W sobotę zaś odbyła się wielka parada motocyklowa, która o godzinie 15.00 poprzedzona została Mszą Świętą w intencji mieszkańców oraz poświęceniem motocykli. Widowiskowy korowód, złożony z ponad 300 maszyn, wzbudzał podziw i emocje wśród mieszkańców Jedwabnego oraz przybyłych gości. O godzinie 16.00 rozpoczął się już tradycyjny objazd dookoła całej Gminy. Obowiązkowym przystankiem było gospodarstwo agroturystyczne „Mamucia Dolina”. Parada zakończyła się około godziny 18.00 przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem.

Jedwabne w ciągu tych dwóch dni stało się regionalną stolicą motocyklowego świata, miejscem, gdzie pasja do dwóch kółek łączy ludzi bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie. XIX Zlot Motocyklowy okazał się sukcesem, który na długo pozostanie w pamięci uczestników i mieszkańców Jedwabnego.

Wielu zapowiedziało swój udział w przyszłorocznej okrągłej, XX edycji, licząc na kolejne niezapomniane chwile, pełne emocji, muzyki i wspólnoty motocyklowej. Jedwabne znów czeka na swoich gości, gotowe powitać ich z otwartymi ramionami i szerokimi uśmiechami.

 

Dni Jedwabnego

Lipcowy weekend w Jedwabnem przyciągnął tłumy mieszkańców i gości z okolicznych miejscowości na coroczne Dni Jedwabnego. To trzydniowe wydarzenie, będące kwintesencją lokalnych tradycji i kultury, wypełniło serca uczestników radością, a Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury stał się w tym momencie centrum naszego miasteczka.

W sobotę, 6 lipca, o godzinie 18:00 rozpoczęła się uroczysta inauguracja. Burmistrz Jedwabnego, Adam Mariusz Niebrzydowski, przywitał wszystkich zgromadzonych i oficjalnie otworzył Dni Jedwabnego, a także zachęcił do wspólnej zabawy. Podziękował również wszystkim za udział, a szczególne podziękowania skierował do organizatorów, sponsorów oraz wszystkim zaangażowanym, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Po inauguracji na scenie pod przewodnictwem muzykologa, instruktora oraz kompozytora Grzegorza Sekmistrza pojawił się miejscowy zespół dziecięcy JEDWABNE ECHO BAND, składający się z naszych uzdolnionych pociech, który zaprezentował swoje możliwości i miesiące przygotowań- uwierzcie, było warto! Rytmiczne dźwięki przyciągnęły uwagę widzów, tworząc ciepłą, rodzinną atmosferę.

Pierwszego dnia zabawę zapewniły nam takie zespoły jak BAJOREK, RACISOVA i gwiazda wieczoru zespół EXTAZY, który porwał publiczność swoimi największymi przebojami. Pod sceną zebrały się tłumy, a wspólne śpiewanie i tańce trwały niemalże do białego rana na dyskotece z zespołem FAJZER oraz Dj XAVIER.

Niedziela, 7 lipca, przyniosła równie wiele atrakcji. Już od godziny 14.30 rozpoczęły się konkursy dla dzieci i młodzieży. W tym roku dzięki blok animacyjny WODZIREJ BAND zawitali do nas goście specjalni- Irena wraz z mężem Ferdynandem, którzy byli ostatnimi właścicielami Dworku w Jedwabnem odziedziczonym po rodzicach Henryku i Helenie Prusach. Nie zabrakło śmiechu i uszczypliwych żartów, ale na całe szczęście udało się osiągnąć porozumienie i kontynuować Nasze święto.

O godzinie 18.00 Burmistrz Jedwabnego Adam Mariusz Niebrzydowski wraz z Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem Eweliną Żebrowską-Walczyk przywitali zebranych gości.

Drugiego, ostatniego już dnia zabawę zapewniły nam zespoły MELODIA, MARCIN STASZEK, MAŁGORZATA SZAREK, ANNA BYSTROŃ-JAJKIEWICZ, MARCIN JAJKIEWICZ i Gwiazda Wieczoru ZESPÓŁ PIĘKNI I MŁODZI. Dyskotekę pod gwiazdami poprowadził PREZENTER MUZYCZNY KAROL KUNIKOWSKI.

Dwudniową imprezę w roli konferansjerów poprowadzili: Mikołaj Miłaszewski oraz Ewelina Żebrowska-Walczyk. 

Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę zabaw z dmuchańcami, karuzelami i animacjami prowadzonymi przez profesjonalnych animatorów. Uczestnicy festynu chętnie degustowali lokalne specjały, rozmawiali z twórcami i kupowali pamiątki.

Dni Jedwabnego 2024 przeszły do historii jako wyjątkowe wydarzenie. Uczestnicy wracali do swoich domów z uśmiechami na twarzach, pełni pozytywnych wrażeń i wspomnień. Festyn pokazał, jak ważne są lokalne inicjatywy, które budują więzi między ludźmi.

Jedwabne udowodniło, że potrafi zorganizować wydarzenie na wysokim poziomie, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i gości z zewnątrz. Już teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na przyszłoroczne obchody, licząc na kolejne niezapomniane chwile.

Zapraszamy do obszernej relacji zdjęciowej wykonanej przez: Adrian Górski oraz Studio Fotografii Serafiński - Krzysztof Serafiński.

Realizacja dźwięku i oświetlenia MK Audio Mariusz Wesołowski. Ochrona imprezy JKM Polska.

PATRONI MEDIALNI:

GRUPA MEDIALNA NAREW
POLSKIE RADIO BIAŁYSTOK
TVP 3 BIAŁYTOK
PORTAL MYLOMZA.PL
PORTAL 4LOMZA.PL
RADIO NADZIEJA

Słowa podziękowania kierujmy do sponsorów za ich pomoc w przygotowaniu imprezy.

Sponsorzy Dni Jedwabnego oraz XIX Zlotu Motocyklowego

 

ORGANIZATORZY XIX OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU MOTOCYKLOWEGO ORAZ DNI JEDWABNEGO 2024:
BURMISTRZ JEDWABNEGO ADAM MARIUSZ NIEBRZYDOWSKI
DYREKTOR MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W JEDWABNEM Ewelina Żebrowska - Walczyk

PARTNER STRATEGICZNY – Województwo Podlaskie

SPONSORZY DNI JEDWABNEGO:

BANK SPÓŁDZIELCZY W JEDWABNEM
SONAROL STANISŁAW NAJDA
STANPOL PAWEŁ PRZESTRZELSKI
OGRODNICTWO KOTOWSCY – EMILIA I MARIUSZ KOTOWSCY – LOKALNY PRODUCENT ROŚLIN OZDOBNYCH W DROZDOWIE
HALE GRZYMAŁA – MARCIN, KRZYSZTOF I ŁUKASZ GRZYMAŁA
POD WŁOS JUSTYNA GOŁASZEWSKA
KWIACIARNIA WIOLA – WIOLETTA SOKOŁOWSKA
MONOPORCJA BIAŁYSTOK WOKÓŁ PIERNIKA I CZEKOLADY – MANUFAKTURA PANI BARBARY PIETKIEWICZ-AMBROŻKO 
UBEZPIECZENIA TARNOWSCY – EMILIA I ADAM TARNOWSCY
PARTY DESIGN – DARIUSZ SOCHALSKI
STUDIO FOTOGRAFII SERAFIŃSKI – KRZYSZTOF SERAFIŃSKI
JKM POLSKA
MAMUCIA DOLINA – GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE
AMICUS GABINET WETERYNARYJNY – GRZEGORZ MACIOCH
RESTAURACJA SONATA MARIANNA I KAZIMIERZ ZEJER
MULTICCO – AGRO – PRODUCENT PASZ I NAWOZÓW
ZABIELSKI MASZYNY ROLNICZE
AP AUTOMATYKA - PRZEMYSŁAW BAGIŃSKI
USŁUGI TARTACZNE - ANDRZEJ ZAPERT
MJ JEDWABNE – PRODUCENT KOSTKI BRUKOWEJ – TOMASZ MĘCZKOWSKI
ANDRZEJ ZALEWSKI – OKRĘGOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW W PIĄTNICY
TOMASZ I EDWARD SKRODZCY – FIRMA MAXIFOL ZBIÓRKA FOLII KAIMY
WYWÓZ NIECZYSTOŚCI PŁYNNYCH „SZAMBOLUX” – DARIUSZ DĄBROWSKI
ANNA I DARIUSZ GÓRSCY
PHU WOJCIECH SKRODZKI
USŁUGI HYDRAULICZNE HYDROINSTAL – ŁUKASZ ZAJĄC

SPONSORZY XIX ZLOTU MOTOCYKLOWEGO:

BURMISTRZ JEDWABNEGO
PBDI JAN CHROSTOWSKI RAFAŁ CHROSTOWSKI - BIODRY
ZAKŁAD INSTALACYJNY SMOLIŃSCY, GIEŁCZYN,
RYSZARD WĄDOŁOWSKI
MOTO BARN RYSZARD RUDZKI ŁOMŻA
GOSPODARSTWO OGRODNICZE KORYSZEWSKA GRAŻYNA
SKLEP ,,FARMER”  JEDWABNE
JAN NIKIEL ŁOMŻA
MASZYNY ROLNICZE ZABIELSKI MICHAŁ KORYTKI 6
P H STANISŁAW TRZASKA JEDWABNE
MIROSŁAW CWALINA  - SKLEP MOTOCYKLOWY, SERWIS ŁOMŻA UL. LEGIONÓW 39
STACJA KONTROLI POJAZDÓW JEDWABNE– HALINA GÓRSKA
CATERING „POEZJA SMAKU” CZARNOCIN
BOGUSŁAWA WOLIŃSKA-ZALEWSKA ZAKŁAD PIEKARNICZO CUKIERNICZY JEDWABNE
„MAMUCIA DOLINA „ MAREK DĄBROWSKI SZOSTAKI
RESTAURACJA PARKOWA  JAROSŁAW WIERZBOWSKI 
CENTRUM REMONTOWE TUROWSKI BARBARA I RYSZARD TUROWSCY
ŁUKASZ BIEDRZYCKI - UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ I ŻWIROWNIA JEDWABNE
JP GRĄDZKI USŁUGI ROLNICZE PAWEŁ GRĄDZKI
CAR-O-TRAVEL KOSSAKOWSKI WALDEMAR I KOSSAKOWSKI MARCIN
GLOBAL MEDIA CENTER GAJDA PLANDEKI
PHU WOJCIECH SKRODZKI I ADAM SKRODZKI
MOTORENOWACJA I NAPRAWA MOTOCYKLI WIESŁAW WĄDOŁOWSKI
WYPOŻYCZALNIA RENT-HELP EMILIA KOSSAKOWSKA
PROJEKTY I NADZORY DROGOWE JAN CZYŻEWSKI SEBASTIAN CZYŻEWSKI
PAWEŁ GARBULSKI FOTOGRAFIA
AK ADAM KONOPKA WENTYLACJA I REKUPERACJA

Do zobaczenia za rok!

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem