fb youtube
Strona główna Aktualności

Szansa na magazyny energii dla mieszkańców powiatu łomżyńskiego

zdjęcia artykułu 1
2023-10-18 12:15 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 941
Foto

Związek Powiatowo-Gminny "Łomżyńskie Forum Samorządowe", którego członkiem jest Powiat Łomżyński, przygotowuje wniosek dot. budowy lub rozbudowy magazynów energii elektrycznej oraz magazynów ciepła poprawiających sprawność wykorzystania energii z OZE.

Magazyny energii stopniowo zyskują coraz większe zainteresowanie. Do takich inwestycji zachęcają m.in. wysokie ceny energii.

- Działanie dedykowane jest gospodarstwom domowym, które posiadają instalację fotowoltaiczną, ale aktywność mieszkańców domu obejmuje późne godziny popołudniowe i wieczorne, przez co zużycie energii w czasie, gdy nie jest produkowana w tej porze dnia, jest najwyższe. Biorąc pod uwagę, że zużycie własne wyprodukowanej energii jest ekonomicznie najkorzystniejsze - należy szukać rozwiązań , które pozwolą na zwiększenie autokonsumpcji. Magazyny energii to podstawowy sposób zabezpieczenia wyprodukowanej w ciągu dnia energii dla urządzeń pobierających ją w późniejszych godzinach. Wiedząc, jak dużym zainteresowaniem cieszyły się programy na dofinansowanie budowy fotowoltaiki, wychodzimy na przeciw, gdyż jest to kolejny krok w budowie całego sytemu odnawialnych źródeł energii. 5 samorządów należących do Związku - Powiat Łomżyński, Gmina Jedwabne, Gmina Kolno, Gmina Zambrów i Gmina Zbójna zdecydowało się umożliwić swoim mieszkańcom pozyskanie dofinansowania na ten cel. Konieczne jest jednak zbadanie realnego zapotrzebowania w tym zakresie, dlatego zainteresowanych proszę o wypełnienie ankiety, która pozwoli ocenić Państwa potrzeby - mówi prezes zarządu Związku Powiatowo-Gminnego "Łomżyńskie Forum Samorządowe" Maria Dziekońska.

Osoby zainteresowane montażem magazynu energii z dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, powinny wypełnić ankietę.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru:

https://funduszeuepodlaskie.eu/pl/jak_skorzystac_z_programu/zobacz_ogloszenia_i_wyniki_na_1/dzialanie-18.html 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

źródło: mylomza.pl

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem