fb youtube
Strona główna Aktualności

Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

zdjęcia artykułu 37
2023-05-03 12:11 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1080
Foto

3 maja 2023 r. mieszkańcy gminy Jedwabne licznie stawili się w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem, aby uczcić tak ważne święto. Uroczystości rozpoczęły się montażem słowno muzycznym przedstawionym przez uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem. Występ dotyczył historycznych wydarzeń uchwalenia Konstytucji 3 Maja, po którym odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz poległych za jej wolność. Homilię wygłosił Proboszcz Parafii w Jedwabnem Ks. Dziekan Jerzy Dembiński przypominając, że 3 Maja to nie tylko rocznica uchwalenia konstytucji, ale także uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która nieodłącznie wiąże się z polską historią.

We mszy św. udział wzięli Burmistrz Jedwabnego Adam Mariusz Niebrzydowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedwabnem wraz z Radnymi, Dyrektorzy Szkół, Sybiracy, harcerze, strażacy, licznie zgromadzeni wierni oraz poczty sztandarowe.
Następnie zgromadzeni udali się pod pomnik Sybiraka, gdzie odśpiewano Hymn Państwowy. Poszczególne delegacje oddały hołd, złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze.

W składzie delegacji znaleźli się:

- Adam Mariusz Niebrzydowski- Burmistrz Jedwabnego,

- Andrzej Górski- Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedwabnem,

- Wiesław Olszewski- Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego,

- Kazimierz Polkowski- członek Zarządu Rady Powiatowej,

- Ewelina Żebrowska-Walczyk- Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem i Marzena Bagińska- Drużynowa 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego,

- Zbigniew Prószyński i Swietłana Żebrowska- dyrektorzy Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem,

- Helena Karwowska i Irena Kuklinska-Kashper- Związek Sybiraków,

- harcerze z 21 DH "Agapa - Pomocna Dłoń" im. Ks. Kazimierza Lutosławskiego.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem