fb youtube
Strona główna Aktualności

Inauguracja projektu "Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich"

zdjęcia artykułu 33
2023-01-24 08:04 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1093
Foto

W poniedziałek 23 stycznia 2023 odbyła się inauguracja projektu Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie miało miejsce w restauracji "Sonata". Celem projektu „Cyfrowe Kola Gospodyń Wiejskich” są szkolenia z kompetencji cyfrowych dla Gospodyń i Gospodarzy, którzy chcą zacząć korzystać z Internetu lub rozpocząć działalność w sieci.

– Bardzo się cieszę, że właśnie tutaj na ziemi łomżyńskiej, w województwie podlaskim spotykamy się, aby zainaugurować ten projekt w naszym województwie. To bardzo ważny projekt związany z cyfryzacją terenów wiejskich. Nasz Rząd mocno wspiera koła gospodyń wiejskich, bo to dzięki Wam pokazujemy wspólnie piękno Polski lokalnej – powiedział minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, poseł na Sejm RP.

Gospodynie będą mogły wziąć udział w serii bezpłatnych spotkań na terenie swojego powiatu, prowadzonych przez doświadczonych trenerów. W ramach warsztatów będzie można nauczyć się praktycznej obsługi sprzętu, jak i korzystania z sieci, komunikacji internetowej czy załatwiania spraw w formie online. Każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie, ponieważ zajęcia będą prowadzone w podziale na grupy o różnym poziomie zaawansowania, a zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać m.in. by promować swoje Koła na szeroką skalę lub skorzystać z nabytych umiejętności w codziennym życiu.

– Bardzo dziękuję Panu Ministrowi Adamowi Andruszkiewiczowi za tę ważną inicjatywę i za to, że możemy spotkać się dzisiaj właśnie u nas, w Jedwabnem. Jesteśmy wdzięczni naszym Paniom i Panom z kół gospodyń wiejskich, że są obecni i aktywni na każdym wydarzeniu – zaznaczył Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego.

– Aby otworzyć się na świat, warto korzystać z Internetu i pokazywać też w ten sposób piękno naszej kultury i naszej ziemi. To pozwala na jeszcze szerszy rozwój ziemi łomżyńskiej i naszego kochanego województwa podlaskiego. Na wsparcie naszego Rządu RP dla ziemi łomżyńskiej możecie jak najbardziej Państwo skutecznie liczyć. Świadczy o tym fakt, że Pan Burmistrz Adam Niebrzydowski pozyskuje rekordowe wsparcie dla Jedwabnego – nikt nigdy wcześniej takiego wsparcia nie uzyskiwał – dodał Adam Andruszkiewicz.

W oficjalnej inauguracji udział wzięli: sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz, Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, przedstawiciele władz powiatowych oraz gminnych i mieszkańcy powiatu łomżyńskiego.

Koła Gospodyń Wiejskich biorące udział w projekcie, obecne na inauguracji: KGW w Sierzputach Młodych, KGW „Olszynianki” w Olszynach, KGW „Grądowiacy” w Grądach Wielkich, KGW „Orlikowianki” w Orlikowie, KGW w Kownatach i KGW „Kuczawniaki” w Kuczach Wielkich.

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem