fb youtube
Strona główna Aktualności

Mieszkańcy naszej gminy poszkodowani we wczorajszych nawałnicach

zdjęcia artykułu 9
2021-07-16 12:47 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1868
Foto

Teren kilku miejscowości naszej gminy, położonych w dolinie Biebrzy, nawiedziła w dniu wczorajszym, tuż po godzinie 16, gwałtowna burza połączona z nawałnicą deszczu, gradu i gwałtownymi porywami wiatru. Szczególnie doświadczonych niszczycielska siłą żywiołu zostało kilka gospodarstw w m. Brzostowo, gdzie w ciągu kilku chwil pozrywało dachy wielu zabudowań. Dodatkowo zalane zostały piwnice, budynki inwentarskie, zgromadzone w nich płody rolne, sprzęt rolniczy, zniszczone uprawy kukurydzy.  

Niezwłocznie po uzyskaniu informacji pracownicy Urzędu Miejskiego w Jedwabnem, zajmujący się zarządzaniem kryzysowym, udali się w teren, w tym do szczególnie dotkniętej żywiołem miejscowości Brzostowo. Na miejscu spotkali się z mieszkańcami, wstępnie zapoznali się ze skutkami nawałnicy, udzielili poszkodowanym informacji o możliwych sposobach otrzymania przez nich jak najszybszej pomocy. Na terenach, w których rozpoznano zniszczenia, służby na bieżąco zbierają informacje w zakresie wielkości szkód i pomocy dla osób poszkodowanych.
Aby jak najszybciej przeprowadzić wymaganą procedurę, Burmistrz Jedwabnego powołał niezwłocznie komisję, która rozpozna i oszacuje zakres strat w zabudowie mieszkalnej, gospodarskiej oraz majątku. W pracach komisji uczestniczy przedstawiciel służb nadzoru budowlanego Starostwa Powiatowego w Łomży. Inna komisja, w której składzie znalazł się m. in. przedstawiciel izb rolniczych, zajmie się szacowaniem strat powstałych w uprawach rolnych.

Wszystkich poszkodowanych rolników prosimy o jak najszybsze składanie wniosków do Urzędu Miejskiego w Jedwabnem.

zdjęcia źródło: mylomza.pl

 

źródło: 4lomza.pl

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem