fb youtube
Strona główna Gmina Fundusze UE

Zakończenie prac przy budowie placów zabaw w m. Jedwabne i Pawełki

zdjęcia artykułu 14
2020-10-27 13:23 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 2655
Foto

Zakończyły się prace związane z projektem pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w obrębie terenów rekreacyjnych przy ul. Plac 250-lecia w Jedwabnem oraz w miejscowości Pawełki, gm. Jedwabne", współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wybudowane zostały m.in. altany, place zabaw ze strefą fitness i boiskiem do koszykówki. Koszt inwestycji wyniósł 257 167,15. zł, z czego  218 591,94 zł pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 na projekty zgłoszone w ramach Lokalnych Grup Działania.

Celem projektu było stworzenie miejsc bezpiecznej zabawy i aktywnego wypoczynku dla dzieci i ich opiekunów. Realizacja operacji powiększyła infrastrukturę publiczną o miejsca  zabaw, co wpłynie pozytywnie na rozwój dzieci, które mogą korzystać z szerszego katalogu propozycji przeznaczonych dla nich. Ponadto realizacja inwestycji przyczyni się do zagospodarowania czasu wolnego dzieciom na terenie naszej gminy.

Ze względu na drastyczny wzrost liczby zakażonych wirusem COVID-19 uroczyste otwarcie zostało przełożone na czas bliżej nieokreślony.

 

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem