fb youtube
Strona główna Informacje praktyczne Koronawirus - ważne informacje

Spotkanie zespołu kryzysowego w Gminie Jedwabne. Podjęto działania profilaktyczne COVID-19

zdjęcia artykułu 3
2020-03-13 09:54 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 2065
Foto

W czwartek (12 marca) Burmistrz Jedwabnego zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podczas którego omówiono sytuację związaną z pojawianiem się w Polsce koronawirusa COVID-19.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych z terenu Gminy. Obecni byli również kierownicy referatów Urzędu Miejskiego, Przewodniczący Rady Gminy, a także funkcjonariusz posterunku Policji w Jedwabnem.

Podczas spotkania omówiono obecną sytuację związaną z możliwością wystąpienia przypadków koronawirusa na terenie gminy Jedwabne oraz postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia. Dużą uwagę zwrócono na bezpieczeństwo dzieci oraz uczniów należących do placówek szkolnych na terenie Gminy Jedwabne. Podczas spotkania omówiono decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego o zamknięciu z dniem 16 marca szkół na okres 2 tygodni od 16.03 do 25.03.2020r.

Ponadto mając na uwadze specustawę z dnia 02.03.2020 o zapobieganiu i przeciwdziałaniu koronawirusowi odwołano wszelkie imprezy i wydarzenia organizowanych przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, oraz świetlice wiejskie, a także wstrzymano wynajem świetlic wiejskich oraz zawieszono funkcjonowania Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnem.

Zobowiązano między innym dyrektorów placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych z terenu Gminy aby wyposażyli swoje jednostki w dozowniki ze środkiem odkażającym, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia koronowirusa.

Podjęto decyzję o zakupie ubrań ochronnych, które przekazane zostaną m.in. strażakom z OSP, którzy mogą być wzywani do pomocy.

Zwrócono się także do mieszkańców gminy z apelem aby ograniczyli do minimum przebywanie w miejscach publicznych. Większe skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się wirusa, który przenosi się drogą kropelkową. Zaapelowano także do mieszkańców Gminy Jedwabne o ograniczenie wizyt w budynku Urzędu Miejskiego w Jedwabnem. W sprawach pilnych proszeni są o kontakt telefoniczny lub drogą mailową. Tel.: (86) 217 20 40

Bieżące informacje oraz instrukcje postępowania mieszkańcy gminy Jedwabne mogą śledzić na stronie internetowej www.jedwabne.pl, poprzez dedykowaną aplikację alarmową BLISKO oraz w pozostałych środkach masowego przekazu.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem