fb youtube
Strona główna Kultura MGOK

Ferie w M-GOK w Jedwabnem

zdjęcia artykułu 111
2020-02-06 11:45 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1845
Foto

Od 20 stycznia do 1 lutego 2020r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem instruktorki zorganizowały ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne. Uczestnicy codziennie w godzinach od 11.00 do 15.30 brali udział w różnego rodzaju zajęciach: ceramicznych, plastyczno-manualnych, muzyczno-ruchowych, kulinarnych oraz grach i zabawach planszowych.

Celem ferii było:

- zapewnienie dzieciom aktywnego wypoczynku, wzajemnego poznania się;

- kształtowanie właściwych postaw sprzyjających rozwojowi fizycznemu i emocjonalnemu oraz nabywanie umiejętności współpracy w grupie;

- edukowanie pod kątem zdrowego odżywiania;

- uświadomienie dzieciom i młodzieży wpływu środków uzależniających na życie człowieka.

Odbyły się następujące zajęcia:

- „Serce dla Babci i Dziadka”  - zajęcia manualno-rękodzielnicze. Powstały własnoręcznie wykonane kartki, które  stały się pięknym prezentem dla babci i dziadka.

- „Warsztaty ceramiki”  - zajęcia z Pracownią Pana Twardowskiego, podczas, których powstały z gliny, własnoręcznie wykonane kubki, wazy i podstawki, uczestnicy korzystali również z koła garncarskiego.

- Spotkanie z policjantem - ,, Profilaktyka uzależnień”  - pogadanka o bezpieczeństwie podczas ferii  i o skutkach uzależnień.

- „ Feriowe zajęcia ruchowo-wokalne - Kolorowy świat muzyki” - dzieci w sali kinowej śpiewały swoje ulubione piosenki, tworzyły do nich układ taneczny. Za występ otrzymywały baloniki z helem.

- Edukacyjne pokazy filmowe z popcornem. W sali kinowej M-GOK dla dzieci, młodzieży zostały wyświetlone trzy filmy:  „Alwin i wiewiórki”, „Dzieciak rządzi” i „Odlot”.

- Wyjazd na lodowisko i trampoliny do Łomży- 30 uczestników skorzystało z lodowiska, trampolin i lasera play.

- Zabawy umysłowe: łamigłówki, rebusy, krzyżówki itp., gry i zabawy planszowe, towarzyskie i integracyjne.

- Zajęcia plastyczne: ,, Magiczny świat  farb” powstały piękne kolorowe prace: pejzaże, zwierzątka, domki  i postacie ulubionych bajek.

- Turniej Tenisa Stołowego - wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

- Zajęcia kulinarne: ,,Słodkie łakocie” - babeczki zdobione owocami i posypką oraz ,,Desery owocowe” - powstały kolorowe galaretki zdobione: owocami, bitą śmietaną i czekoladą.

- ,,Karnawałowe maski”  - zajęcia manualno-rękodzielnicze, podczas, których powstały pięknie wykonane maski.

- ,,Karnawałowe stroje”  - uczestnicy przygotowali stroje karnawałowe, które zaprezentowali na scenie w sali kinowej.

- Spotkanie ze strażakami z OSP w Jedwabnem, którzy opowiedzieli o  swoim zawodzie i zaprezentowali jak powinniśmy się zachować w nagłych wypadkach.

- Zajęcia plastyczne - uczestnicy malowali ,, Zawody ratujące życie”.

Poza programem ferii korzystano z gier planszowych, piłkarzyków, tenisa stołowego, sali kinowej, świetlicy oraz kawiarenki internetowej.

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem