fb youtube
Strona główna Aktualności Komunikaty

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

2019-10-10 11:39 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1985

Szanowni Rolnicy,

Obserwując aktualną sytuację i docierające głosy rolników o braku odbioru folii z gospodarstw rolnych, Gmina Jedwabne podjęła decyzję o  złożeniu wniosku o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Aby przygotować wniosek niezbędne jest zebranie danych dotyczących ilości zalegających folii w gospodarstwach.

Proszę o pilne wypełnienie wniosku, który jest również dostępny na stronie internetowej www.jedwabne.pl i złożenie go do Urzędu Miejskiego w Jedwabnem pokój nr 22 lub 13. Wnioski będą przyjmowane do 25 października 2019 r. Wnioski można przekazać także sołtysom, którzy dostarczą je do gminy.

Do dofinansowania kwalifikują się koszty odbioru tj. zbierania, transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu „big bag”.

Właściciel odpadów powinien złożyć i związać czarną folię w paczki po 30 kg. Proszę o zwrócenie uwagi aby folie były czyste tj. opróżnione z zanieczyszczeń i ziemi. Folia powinna  być przechowywana u rolnika pod dachem, aby nie zalegało na niej błoto, woda czy śnieg.

            W przypadku nieotrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej na: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących
z działalności rolniczej” zadanie nie będzie realizowane.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem