fb youtube
Strona główna Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej

zdjęcia artykułu 6
2019-09-06 11:11 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1846
Foto

W dniu dzisiejszym o godz. 9: 30 w sali kinowej Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem odbyło się spotkanie połączone ze szkoleniem w zakresie zagadnień związanych z naborem wniosków w ramach:

  1. Ogólnopolskiego programu regeneracji gleb poprzez ich wapnowanie.
  2. Programu „Czyste powietrze”.

Prowadzącymi byli specjaliści oddelegowani z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Białymstoku.

Mieszkańcy naszej gminy mogli uzyskać informacje związane z możliwością otrzymania dotacji na wymianę źródeł ogrzewania budynków mieszkalnych, ich docieplenie, czy też wymianę stolarki okiennej. Nasi rolnicy mogli z kolei dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie do wapnowania gleby.

W związku z zakupem próbników glebowych „laska Egnera” przedstawione zostały zasady udostępniania urządzeń oraz profesjonalny sposób pobierania próbek gleby do specjalistycznych badań. 

Poruszony został również temat związany z działalnością kół gospodyń wiejskich oraz możliwościami, jakie wiążą się ze współpracą z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego oraz instytucjami kultury.

          

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem