fb youtube
Strona główna Aktualności

XVI Dni Jedwabnego

zdjęcia artykułu 86
2019-07-15 14:34 | Opublikował: Edyta Krystowczyk | Ilość wyświetleń: 5455
Foto
W naszej gminie po raz 16 odbyły się Dni Jedwabnego. Jak co roku impreza trwała trzy dni (12-14.07.2019). Przyciągnęła nie tylko tłumy mieszkańców ale i wielu przyjezdnych gości.
Uroczystości rozpoczęły się 12 lipca, tradycyjnie zlotem motocyklowym. Już od godziny 16.00 trwała rejestracja i zakwaterowanie uczestników zlotu, którzy przybyli do nas z całej Polski. Miłośnicy jednośladów bawili się na pikniku przy stawie.Wszyscy otrzymali znaczki i pamiątkowe koszulki XVI zlotu motocyklowego. Grill oraz wspaniała zabawa przy akompaniamencie zespołu IMPERIUM, trwała do białego rana.

impreza.JPG

Drugi dzień imprezy rozpoczął się od wspólnej mszy świętej odprawionej w intencji mieszkańców Jedwabnego i motocyklistów, po której około 300 maszyn przejechało ulicami Jedwabnego i okolicznych miejscowości: Przestrzele, Kucze Wielkie i Kucze Małe, Siestrzanki, Nadbory i Mocarze. Następnym przystankiem była „Mamucia Dolina”, gdzie fani dwóch kółek mogli, posilić się pajdą chleba ze smalcem lub skosztować innych regionalnych smakołyków.

Kolejnym punktem było oficjalne otwarcie Dni Jedwabnego przez naszego włodarza Adama Mariusza Niebrzydowskiego. Burmistrz przywitał wszystkich przybyłych gości m.in., Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego, Posłów na Sejm RP: Bernadetę Krynicką, Kazimierza Gwiazdowskiego, Marka Olbrysia Wicemarszałka Województwa Podlaskiego oraz księży naszej parafii.
Zdaniem burmistrza Adama Niebrzydowskiego, Dni Jedwabnego to największa impreza tego typu w roku, gdzie można wybrać się z rodzinami i znajomymi, żeby spotkać się, pobawić, wymienić poglądy, oderwać od codzienności i mieć co wspominać.

Po oficjalnym otwarciu Dni Jedwabnego przez naszego Burmistrza rozpoczęła się impreza przy występach muzycznych zespołów: SUMMER NIGHT, gwiazdy wieczoru zespołu CLIVER a następnie zabawa pod gwiazdami z Dj-em.

Trzeci dzień obchodów święta Jedwabnego rozpoczął się od przywitania gości m.in., Lecha Kołakowskiego. Następnym punktem był pokaz sprzętu Wojsk Obrony Terytorialnej który okazał się niebywałą atrakcją dla dzieci i młodzieży, po czym odbył się blok animacyjny zabaw i konkursów dla najmłodszych.
Dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych cieszyło się wesołe miasteczko, które po raz pierwszy zapewniło niezapomniane atrakcje.
Od godz. 18.00 rozpoczęła się zaś część muzyczna. Ze swoim recitalem akordeonowym wystąpił Michał Sawicki wraz z synem Dominikiem, po nim na scenie zobaczyliśmy zespół SILVERS, a o godz. 20.15 wystąpiła gwiazda wieczoru- dziewczyny z zespołu INESS. Do północy trwała dyskoteka z zespołem Bosman.
Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury w Wojewodzinie sfinansowała bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy skorzystali min. z: gier i zabaw z animatorami, turniejów sportowych, siedmiu zjeżdżalni dmuchawców, bramki celnościowej, kącika do malowania twarzy i zdobienia włosów, 200 osób skorzystało również z bezpłatnej waty cukrowej. Dwie maskotki rozdawały cukierki i pozowały do zdjęć.
Nowością w tym roku były stoiska gminnych Kół Gospodyń Wiejskich : Koło Gospodyń Wielkich z Grądów Wielkich, „Mocarzanki” z Mocarzy, „Karwowianki” z Karwowa -Wszebory, „Kuczewianki” z Kucz Wielkich, „Orlikowianki” z Orlikowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Pieńk Borowych. Regionalne smakołyki: ciasta, torty bezowe, pierniczki z Herbem Jedwabnego, babeczki, domowy smalec z ogórkiem kiszonym, miód, nalewki, piwo, wędliny cieszyły podniebienia gości. Specjały zniknęły błyskawicznie ze stołów co świadczy o niezwykłym talencie kulinarnym naszych gospodyń wiejskich.
Całości imprezy towarzyszyła świetna zabawa oraz sprzyjająca aura.
Do zobaczenia za rok!

Burmistrz Jedwabnego oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem składają serdeczne podziekowania za wspoarcie finansowe Dni Jedwabnego oraz Zlotu Motocyklowego sponsorom:

- Bank Spółdzielczy w Jedwabnem
- Zakład Produkcyjny Elementów Budowlanych i Kruszywa
- Tomasz Męczkowski
- Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Piątnicy - Andrzej Zalewski
- Sonarol - Stanisław Najda
- Maszyny Rolnicze - Marek Zabielski
- Restauracja ,,Sonata” - Maria i Kazimierz Zejer
- Błysk Marianna Marczyk
- Stowarzyszenie Wędkarskie ,, Koledzy Karpia” - Andrzej Zapert
- Sklep wielobranżowy KAMIŚ - Renata Mołas
- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe - Wojciech Skrodzki
- Centrum Remontowe Turowski
- Sklep spożywczo - przemysłowy - Kulęgowscy
- Kop- Trans – Jan Chrostowski
- Motostodoła Wądołowscy
- Motostodoła Ryszard Rudzki
- Gospodarstwo Ogrodnicze Koryszewska Grażyna
- Sklep ,,Farmer” - Sławomir Niebrzydowski
- P H Stanisław Trzaska
- Mirosław Cwalina - Pokrowce samochodowe
- Stacja Kontroli Pojazdów – Halina Górska
- Anna Górska Catering” Poezja smaku”
- Bogusława Wolińska-Zalewska Zakład Piekarniczo Cukierniczy Jedwabne
- „Mamucia Dolina „ Marek Dąbrowski
- Restauracja Parkowa Jarosław Wierzbowski
- Marek Gołębiewski
- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Wojciech Skrodzki Jeziorko
- Fotobudka "Foto Kącik" Adrian Górski

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem