fb youtube
Strona główna Gmina

Ferie zimowe w gminie Jedwabne

zdjęcia artykułu 10
2017-02-10 08:38 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 3768
Foto
Ferie zimowe

Od 23 stycznia do 4 lutego 2017r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem instruktorki zorganizowały zimowisko dochodzące dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne. Uczestnicy codziennie w godzinach od 11.00 do 16.00. brali udział w różnego rodzaju zajęciach plastyczno-manualnych, muzyczno-ruchowych, kulinarnych oraz grach i zabawach planszowych i ruchowych.
Odbyły się następujące zajęcia:
-„Anioły, aniołki, aniołeczki” - zajęcia plastyczno-manualne z recyklingu podczas, których powstały piękne własnoręcznie wykonane prace przestrzenne.
- Czytamy dzieciom „Wesołe zabawy z książką”.
- „Śnieżynkowe wycinanki” - zajęcia plastyczno-techniczne wszyscy wykonali płatki śniegu metodą przestrzenną, ozdabiając je kolorowymi cekinami, powstała również praca grupowa pejzaż zimowy wykonana z firanki, płatków kosmetycznych, chusteczek higienicznych, pasty do zębów i magicznego kleju .
- „Zimowe karaoke”- zajęcia ruchowo-wokalne w kinie, uczestnicy „wcielali się w rolę” swoich ulubionych piosenkarzy prezentując ich piosenki.
- „Kogel– mogel i coś jeszcze”- młodzi kucharze uczyli się wyrabiania, wycinania, formowania ciasta z którego powstały: oponki serowe, faworki, gofry). Zabawy kulinarne „okraszone” były ciekawymi informacjami o tym co i jak wykonywać, jakich zasad przestrzegać w kuchennym świecie.
- Zostań mistrzem - gry i zabawy planszowe, gra w piłkarzyki, tenis stołowy oraz układanie bajkowych puzzli.
- Karnawałowe szaleństwo - wykonywanie i ozdabianie masek z użyciem: cekinów, brokatów, kolorowych piórek, bibuły, kolorowego brystolu, dziurkaczy ozdobnych, wycinanek.
- „W świecie origami” - zajęcia manualne prace przestrzenne z kolorowych kartek powstały: pieski, łabędzie, sowy i kury.
- Wyjazd do kina na film „Balerina” i na lodowisko w Łomży.
- Serduszko dobrych życzeń- zajęcia plastyczno-manualne, walentynkowe serca metodą Iris folding.
- Mój przyjaciel i ja- moje domowe zwierzątko opowiadania dzieci i młodzieży, tworzenie pupili metodą przestrzenną z recyklingu.
Uczestnicy wykonali przepiękne prace, które były dekoracją świetlicy podczas ferii. Ostatniego dnia zajęć prace zostały zabrane przez dzieci do domu.

Poza programem ferii dzieci, młodzież i dorośli korzystali z gier planszowych, piłkarzyków, tenisa stołowego, sali kinowej, świetlicy oraz kawiarenki internetowej.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnem za dofinansowanie ferii zimowych w M-GOK w Jedwabnem.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem