fb youtube
Strona główna Aktualności Komunikaty

Targi jesienne

2016-10-05 13:34 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 1910
Chcesz przygotować swój ogród do zimy? Szukasz unikalnych nasadzeń? Chcesz mieć piękny ogród, a przy tym przyjemnie spędzić jesienny weekend? Interesujesz się tematyką leśną? Przyjedź na targi do Szepietowa 8 i 9 października. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizuje Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” oraz po raz czwarty Targi Leśne „Las i My”. Dla zwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji m.in.: ciekawe pokazy, maszyny leśne w akcji, konkursy, występy zespołów artystycznych i bogatą ofertę wystawienniczą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiadają się dwa dni pełne atrakcji.

Już po raz dwudziesty trzeci w Szepietowie odbędzie się największa impreza ogrodnicza
w województwie podlaskim. W jednym miejscu i czasie pasjonaci mogą przygotować się na jesień w ogrodzie, sadzie i lesie.
Jesień w sadzie i ogrodzie
Sezon ogrodniczy dobiega końca, październik to ostatni moment na dokonanie nasadzeń i przygotowanie ogrodu do zimy. Targi Ogrodnicze są doskonałą okazją do uzupełnienia kolekcji roślin i poznania nowinek ogrodniczych. Na odwiedzających będą czekały stoiska oferujące materiał szkółkarski, rośliny ogrodowe, kwiaty doniczkowe, szeroka oferta cebulek kwiatowych, nasion, ziół oraz nawozów. Zwiedzający będą mogli zasięgnąć porady jak wzmocnić i zabezpieczyć rośliny przed zimą. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architekturą ogrodową.Wszystkich zainteresowanych projektowaniem ogrodów przydomowych zapraszamy w niedzielę na seminarium poświęcone tej tematyce.
Jak co roku szczególnie zapraszamy do namiotu Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Będzie można skorzystać z doradztwa specjalistów, a miłośnicy zieleni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Jaka to roślina i owoc?”. Na uczestników czekają nagrody. Zachęcamy również do obejrzenia pokazu technicznego tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego, który będzie można oglądać przez dwa dni trwania targów.
Tradycyjnie przeprowadzimy konkurs na Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatszą ofertę targów oraz Hit Targów Ogrodniczych i Hit Targów Leśnych, którego wyniki poznamy w niedzielę.
Las i My
Odwiedzający szepietowskie targi to często posiadacze lasów. To właśnie z myślą o nich po raz czwarty organizujemy Targi Leśne pod hasłem „Las i My”. Jest to jedno z największych wydarzeń związanych z lasem w województwie. To wspólna inicjatywa PODR Szepietowo, RDLP w Białymstoku i Nadleśnictwa Rudka. Przez dwa dni Szepietowo będzie przeżywało istne oblężenie leśników. Będzie okazja do poznania aktualnych trendów i nowości związanych z rynkiem drzewnym i gospodarką leśną. Swoją ofertę zaprezentuje kilkunastu wystawców z branży leśnej.
Dla zwiedzających przygotowano ciekawe pokazy m. in. maszyn wielooperacyjnych, artystycznego rzeźbienia pilarką, sokolnictwa, survivalu, kaletnictwa czy udzielania pierwszej pomocy powypadkowej. Nie zabraknie również takich atrakcji jak: konkursy, zabawy edukacyjne, przegląd sygnałów myśliwskich oraz filmów o tematyce leśnej. Ponadto w programie przewidziana jest organizacja zawodów drwali, których celem jest propagowanie bezpiecznej pracy.
Wydarzeniem towarzyszącym Targom Leśnym będzie konferencja dotycząca Puszczy Białowieskiej pn. „Puszcza Białowieska – prawda i mity”. Zachęcamy do udziału.
Prezentacje zwierząt
Równolegle z targami odbędzie się Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. Podlaski Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego organizuje dwudniowe warsztaty z zakresu zasad oceny fenotypu królików rasowych.
Bogata oferta wystawiennicza
Na szepietowskich targach tradycyjnie do kupienia będą produkty regionalne, takie jak swojskie chleby i sery. Rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, a pszczelarze zaoferują wartościowe miody z podlaskich pasiek, które będą jak znalazł na zimę.
Jesienne Targi Ogrodnicze zamykają kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. To ostatnia okazja w tym roku, aby odwiedzić tereny wystawowe Agroarena i przyjemnie spędzić jesienny weekend.
Zapraszamy do Szepietowa!
Agnieszka Zawistowska

 

Załączniki do pobrania:
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem