fb youtube
Strona główna Kultura MGOK

PÓŁKOLONIE W M-GOK W JEDWABNEM

zdjęcia artykułu 20
2016-08-03 13:11 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 3722
Foto
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem w czasie wakacji zorganizował od 18 do 30 lipca 2016 r. dzieciom i młodzieży z Gminy Jedwabne półkolonie dochodzące. Instruktorzy prowadzili różnego rodzaju zajęcia, których celem było pożyteczne i miłe spędzenie czasu wolnego.

Uczestnicy półkolonii zgodnie z opracowanym programem codziennie brali udział w zajęciach, w których każdy mógł się wykazać, a były to m.in. zajęcia plastyczne i rękodzielnicze, na których wykonano książki ozdobne i pamiątkowe, szyszki i kwiaty z bibuły, prace plastyczne na temat: „Powiedz NIE uzależnieniom”, motyle z drutu i kolorowych rajstop, papierowe motyle, które zdobią gałązkę świetlicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty  „Quilling”, „Iris folding” i „Decoupage” podczas których uczestnicy wykonywali pocztówki i oklejali słoje i pudełka serwetkami. Odbyły się również zajęcia na świeżym powietrzu gry i zabawy przy muzyce z piłką, skakanką, hula hop, ringo i chustą animacyjną. Uczestnicy brali udział w zajęciach kulinarnych, na których piekli: ciasto marchewkowe, gofry i muffinki. Miłośnicy śpiewu w sali kinowej z mikrofonem w ręku mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas bajkowego i młodzieżowego karaoke. W zajęciach baje, bajki, bajeczki czytamy maluchom - dzieci po wysłuchaniu bajek malowały bohaterów i opowiadały ich historie.

28 lipca odbyła się wycieczka do Białegostoku - 29 uczestników w wieku od 11 do 18 lat brało udział w „ESCAPE ROOM -  pokoje tematyczne”. Każdy konkretny pokój to była zupełnie inna forma zabawy. Scenarzyści mocno napracowali się podczas projektowania pomieszczeń, by rozgrywki były ciekawe, oryginalne i stawiały wyzwania do samego końca gry. Historie opowiedziane na miejscu są przedstawiane w taki sposób, by gracze mogli maksymalnie wczuć się w swoją rolę i zapomnieć o wszystkim innym poza pokojem. Zabawa w tajemniczym pokoju była satysfakcjonująca i przyniosła sporo niezapomnianych i pozytywnych wrażeń dla wszystkich grup. Bo o to właśnie od początku chodziło w tej popularnej na świecie rozgrywce - o wyjście z danego pomieszczenia, z którego można było wyjść wyłącznie po rozwikłaniu wszystkich zagadek i rebusów.

30 lipca był podsumowaniem półkolonii: gry i zabawy na świeżym powietrzu, ognisko z kiełbaskami wspólne śpiewanie i strzelanie do celu z wiatrówki i łuku pod czujnym okiem instruktora z Hufca Nadnarwiańskiego im. A. Chętnika w Łomży, mimo deszczu wszyscy dobrze się bawili.

Półkolonie dobiegły końca, ale wakacje trwają zapraszamy na zajęcia i do kafejki internetowej do M-GOK w Jedwabnem.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem