fb youtube
Strona główna Kultura Sport

Karolina Karwowska – mieszkanka Jedwabnego – wyróżniona i nagrodzona

zdjęcia artykułu 3
2015-12-04 08:53 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 4354
Foto
W dniu święta narodowego 11 listopada 2015 r. w Drozdowskim Muzeum Przyrody oprócz uroczystości upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę miało miejsce przyznanie Nagród Starosty Łomżyńskiego osobom o wybitnych osiągnięciach w życiu kulturalnym, społecznym i sportowym naszego regionu.

W gronie tych ważnych postaci znalazła się mieszkanka Jedwabnego Karolina Karwowska. Aktualnie studiuje w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych kierunek Turystyka i Rekreacja. Od pięciu lat jest zawodniczką Polskiej Kadry Narodowe Paraujeżdżenia. Jest Mistrzynią Polski w tej dyscyplinie sportowej. Karolina może poszczycić się wieloma osiągnięciami i medalami, uczestniczy w wielu  imprezach i konkursach jeździeckich w kraju i za granicą. Nasza amazonka znakomicie łączy naukę z realizacją sportowych pasji. Jest stypendystką rektora wydziału za wysokie wyniki naukowe i sportowe. Od kilku lat jest wziętym instruktorem jazdy konnej.

W pięknym stylu, prezentuje swój region w Polsce oraz innych miejscach Europy. Dorobek Karoliny jest tym bardziej imponujący, gdy weźmiemy pod uwagę jej wiek oraz to, że jest osobą niepełnosprawną ruchowo. Swoimi sukcesami  i determinacją w działaniu zapisuje piękne karty historii sportu NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY, buduje naszą dumę.

Starosta Łomżyński – Pani Elżbieta Parzych wręczyła Karolinie statuetkę autorstwa Pani Edyty Barańskiej, nagrodę pieniężną, kwiaty oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia, do których my - mieszkańcy, na czele z Burmistrzem Jedwabnego - również się dołączamy .

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zdrowia oraz wytrwałości  w realizacji tak pięknych marzeń!

Tak trzymaj, Karolina !

Jolanta Karwowska

Zdjęcie Zdjęcie
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem