fb youtube
Oświata Harcerstwo 2WDH "Zielony Płomień" Z ŻYCIA DRUŻYNY

CHOINKA DLA DZIECI

zdjęcia artykułu 21
2010-12-21 09:28 | Opublikował: Admin
W dniu 19 grudnia 2010r.w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyło się spotkanie choinkowe dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnem oraz harcerzy z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Zielony Płomień”.

Podczas spotkania Pan Burmistrz Krzysztof Moenke został odznaczony Srebrną Honorową Odznaką „Przyjaciół Harcerstwa”. Medal wręczył w imieniu komendanta Chorągwi Białostockiej hm. Andrzeja Bajkowskiego Pan Adam Frączek - skarbnik Hufca Nadnarwiańskiego w Łomży.

Następnie po krótkich przemówieniach oraz przekazaniu życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe na podstawie bajki „Calineczka”, a następnie wysłuchały kilku piosenek świątecznych. Teatrzyk oraz piosenki przygotowali harcerze i harcerki z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Zielony Płomień” z Jedwabnego.

Najbardziej oczekiwany gość tego wieczoru – Mikołaj - przybył na głośne wołanie wszystkich zebranych. Wręczane przez niego prezenty sprawiły wiele radości obdarowywanym. W zamian Mikołaj usłyszał piosenki i wierszyki a nawet otrzymał wiele całusów w długą siwą brodę.

Dziękujemy za przybycie na spotkanie choinkowe Panu Andrzejowi Górskiemu - Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Jedwabnem. Dziękujemy również Teatrowi Lalek z Łomży za pomoc w przygotowaniu teatrzyku.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )