fb youtube
Oświata Harcerstwo 2WDH "Zielony Płomień" Z ŻYCIA DRUŻYNY

NASZE ZIMOWISKO Z KUBUSIEM

zdjęcia artykułu 7
2009-02-13 09:08 | Opublikował: Admin
Od 02.02.2009 do 06.02.2009 roku część 2WDH Zielony Płomień” z Jedwabnego oraz drużyna Madrasu i Grupa Ratowników z PCK w Łomży bawiły się na biwaku zimowym w Kuziach. Wyjazd został zrealizowany dzięki porozumieniu i współpracy kadry obydwu drużyn.

Szkoła, w której mieścił się biwak była przyjazna dzieciom, czysta i jasna, a obsługa bardzo miła i uczynna. Drużyny miały do dyspozycji całe I piętro szkoły, salę gimnastyczną oraz jadalnię z kuchnią.

Program zimowiska pt. ,,STUMILOWY LAS” został stworzony na podstawie książki A. A. Milne pt.,,Kubuś Puchatek”. Książka ta została wybrana, ponieważ jest ona znana, a bohaterowie sympatyczni i lubiani przez dzieci młodsze i starsze. Postacie występujące w książce są przyjazne zarówno dla siebie, jak i dla otaczającego świata. Wiek uczestników nie był zbyt zróżnicowany, dzięki czemu przygotowane zadania były odpowiednie dla każdej z grup. Wśród zadań programowych można wyliczyć: robienie kolczyków, makietę „Stumilowego Lasu”, dopisywanie historyjki do przygód Kubusia,  turnieje, gry i zabawy na sali sportowej, symulacje i pierwszą pomoc, świeczkowiska i wiele, wiele innych zadań i zabaw. W wolnych od ćwiczeń z pierwszej pomocy chwilach, w zajęciach brali również udział młodzi ratownicy z PCK, co świadczy o różnorodności i dopasowaniu do wieku programu.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )