fb youtube
Aktualności

XII Dni Jedwabnego

zdjęcia artykułu 13
2015-07-20 14:13 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 3044
Po raz 12 odbyły się Dni Jedwabnego (17-19.07.2015). Były one trzydniowym świętem, które przyciągnęło nie tylko tłumy mieszkańców gminy ale i wielu przyjezdnych gości.
Uroczystości rozpoczęły się 17 lipca, tradycyjnie zlotem motocyklowym. Już od godziny 16.00 trwała rejestracja, zakwaterowanie oraz biesiada uczestników zlotu, którzy przybyli do nas z całego województwa. Zabawa w niemal rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie zespołu IMERIUM, trwała do białego rana.

W sobotę, gdyby jakiś mieszkaniec Gminy Jedwabne miał wątpliwości do kogo należą ulice, głośny ryk motocyklowych silników z pewnością je rozwiał. Około 400 potężnych maszyn wyruszyło w paradę ulicami naszej gminy. Start odbył się w centrum Jedwabnego, następnie parada przejechała przez ulice miasteczka i skierowała się do Burzyna gdzie ks. Antoni Mierzejewski odprawił plenerową mszę świętą i poświęcił motocykle. Następnym przystankiem była „Mamucia Dolina”, gdzie fani dwóch kółek mogli, posilić się ciepłą grochówą, pajdą chleba ze smalcem lub skosztować innych regionalnych smakołyków. W drodze powrotnej kierowcy z dumą przemierzali trasę swoimi cudeńkami, by pod Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury wywalczyć trofea w różnego typu konkurencjach.

Niedzielne popołudnie należało do najmłodszych mieszkańców Gminy. Po raz pierwszy odbyły się wybory Miss i Mistera juniorów Festynu Dni Jedwabnego. Wszyscy uczestnicy zasługiwali na miano naj… , więc jury nie miało łatwego zadania. Po długiej i burzliwej dyskusji wybrano: MISS Festynu Dni Jedwabnego została Amelia Wądołowska, a MISTEREM Festynu Dni Jedwabnego został Wiktor Trzaska. Gratulujemy!

Druhowie z  Ochotniczej Straży Pożarnej  w Jedwabnem zaprezentowali nam swoje umiejętności  z ratownictwa drogowo- technicznego.  Podczas pokazu zaprezentowana została jedna z technik wydobycia nieprzytomnej ofiary wypadku, uwięzionej w rozbitym samochodzie.  Poszkodowanemu  udzielona została pierwsza pomoc przedmedyczna. Wyszkolony i zgrany zespół  oaz sprzęt ratowniczy pozwala czuć się bezpiecznie mieszkańcom gminy. Pokaz odbył się dzięki pomocy i uprzejmości właściciela  firmy PPHU MAG- Andrzej Grabowski Jedwabne, który udostępnił auto do pokazu.

Do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna przy dźwiękach zespołów Fokus i Bosman.

Dniom Jedwabnego towarzyszyły inne imprezy kulturalne i sportowe, wesołe miasteczko oraz stoiska handlowe. Organizatorzy zadbali również o miłośników biesiadowania, którym jak co roku zapewnili stoiska i ogródki gastronomiczne.

Nie dopisała jedynie pogoda, mimo to mieszkańcy jak zwykle bawili się wyśmienicie.

Do zobaczenia za rok!

 

 

 

Katarzyna Karolak
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )