fb youtube
Strona główna Oświata Harcerstwo 21 DH ,,AGAPA-POMOCNA DŁOŃ" IM. KAZIMIERZA LUTOSŁAWSKIEGO

ZLOT PRZYJAŹNI

zdjęcia artykułu 7
2012-06-08 15:02 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 1949
Foto
Zambrów. Szkoła Podstawowa nr 3, 25- 26 czerwca 2012

Po przyjeździe do Zambrowa  szybko zostawiliśmy plecaki w szkole i pojechaliśmy autobusem do kina by obejrzeć film fantastyczny „Avenger”. Po wyjściu z kina drużyny wyruszyły na bieg po Zambrowie, by wykonać otrzymane zadania.

Po wykonaniu wszystkich zadań i dotarciu do szkoły był czas na porządki i posiłek. Późnym wieczorem zuchy i harcerze rysowali swoje wrażenia z filmu. Potem były jeszcze wieczorne pląsy i śpiewanki. Tak się zakończył dzień pełen wrażeń.

Drugi dzień zaczął się porządkami i pakowaniem, by później nic już nie przeszkadzało w zabawie. Około ósmej rano uczestnicy zlotu mieli zajęcia z musztry zakończone kolumną czwórkową i grantem (na trawie). Chwilę później odbył się apel, w czasie, którego harcerze i zuchy mogli wykazać się umiejętnościami zdobytymi na zajęciach z musztry.

Po apelu rozpoczęły się turnieje sportowe. Grały sześcioosobowe zespoły. Nasza drużyna grała z 33 DH z Zambrowa, wspartą zuchami z 10 GZ. Mecz był emocjonujący i zażarty. Wygraliśmy 2:1.

Po meczu nasza drużyna poszła zwiedzać wystawę granatów z ostatnich dwóch wojen. Każdy z nas miał możliwość rzucić granatem ćwiczebnym. Co lepsi „rzucający” mało nie trafiali w stojący w pobliżu samochód. Tu oczywiście chodzi o Tomka, który ma niezłą krzepę i wyrzucił granat na ulicę poza teren ćwiczeń.

Około godziny dwunastej uczestniczy zlotu zaczęli się przemieszczać w kierunku zambrowskiego „Caritasu”, gdzie czekały na nas kiełbaski z grilla oraz puchary i dyplomy. Zlot bardzo się nam podobał.

 

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl