fb youtube
Oświata Harcerstwo 21DH "Agapa - Pomocna Dłoń"

"W HOŁDZIE KS. LUTOSŁAWSKIEMU"

zdjęcia artykułu 6
2012-05-19 12:37 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 2053
Od wczesnych godzin przedpołudniowych w sobotę 19 maja 2012 r. park Drozdowski przy Muzeum Przyrody rozbrzmiewał głosami młodych uczestników finału konkursu historycznego „W hołdzie pamięci księdza Kazimierza Lutosławskiego”.

Przybyli oni na finał i wręczenie nagród z udziałem zaproszonych gości. Jednakże, aby przybliżyć im postać i działalność ks. Kazimierza harcerze z Łomży przygotowali dla finalistów grę harcerską po parku. Składała się ona z 8 punktów o tematyce harcerskiej, w czasie której dzieci w nagrodę za wykonane zadania otrzymywali fragmenty zdjęcia krzyża harcerskiego. Na ostatnim punkcie na podstawie obrazku zdjęcia należało ułożyć krzyż harcerski z naturalnych elementów zebranych w parku. Wszystkie patrole wykonywały zadania z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem.

Centralnym elementem spotkania w Drozdowie było jednak oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta w Łomży, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, firmę EGMONT.

Wśród laureatów był harcerz Tomasz Kostrzeba z 21 DH „Agapa – Pomocna dłoń” działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem, który zajął II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Izabela Grabowska i Przemysław Kowalski otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast drużynowa phm. Marzena Bagińska otrzymała podziękowanie za zaangażowanie w krzewieniu wiedzy nt. ks. Kazimierza Lutosławskiego wśród społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jedwabnem w okresie jej uczestnictwa w rywalizacji konkursowej.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: w imieniu p. wojewody – Sławomir Andruszewski (instruktor ZHP Hufca Białystok), starosta łomżyński Lech Szabłowski, wójt Piątnicy – Edward Łada. Część oficjalną uświetnił występ młodych muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego z Zambrowa.

Po części oficjalnej uczestnicy udali się na poczęstunek, po którym odbyło się obrzędowe ognisko harcerskie. Przy wspólnym śpiewie nie zabrakło gawędy w wykonaniu drużynowego z Drozdowa z czasów powojennych p. Antoniego Zabielskiego. Przybliżył on młodzieży jak w jego młodości pracowali i bawili się harcerze. Wspomniał także o Górce Harcerce, na której kilkakrotnie spędzali noce w czasie wędrówek harcerskich. Wspólny krąg zakończył tę część uroczystości w Drozdowie. Po tak aktywnie przeżytych chwilach przybyło kilkoro chętnych wstąpienia do drużyn harcerskich.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )