fb youtube
Oświata Harcerstwo 2WDH "Zielony Płomień" Z ŻYCIA DRUŻYNY

BIWAK CZAS ZACZĄĆ...

zdjęcia artykułu 10
2012-02-06 08:34 | Opublikował: Admin
Tymi słowami komendantka Biwaku Zimowego „Wielka Niewiadoma 2” w Jedwabnem dała hasło do odpoczynku i zabawy. W biwaku udział wzięła 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Zielony Płomień” z Jedwabnego, 13 Łomżyńska Drużyna Harcerska "AGADA" im. Teodora Kleidiensta-Klonowskiego oraz 27 Łomżyńska Drużyna Wędrownicza „Gloria Victis” z Łomży. Bazą odpoczynku w dniach od 27 do 31 stycznia 2012r. była Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem. Miejsce do przygotowania posiłków zapewniło im Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Jedwabnem.

Bogaty program był dostosowany zarówno do wieku jak i oczekiwań uczestników. Wśród wielu propozycji znalazła się nauka tańca, karaoke, nauka kreatywnego myślenia, robienie kwiatów z bibuły, gry i zabawy na śniegu, filmoteka, zdobywanie sprawności, pierwsza pomoc, gry harcerskie i inne.

Podczas biwaku zostały przeprowadzone także zajęcia przygotowane przez studentów pedagogiki z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy wysłuchali wykładu wzbogaconego o slajdy zdjęciowe i filmiki Pana Ryszarda Makowskiego - wykładowcy uczelnianego, legendy polskiej resocjalizacji kwalifikowanej poprzez turystykę oraz emerytowanego Dyrektora Zakładu Poprawczego dla Młodzieży w Laskowcu.

W ramach podziękowania za gościnę harcerze i zuchy przygotowali przedstawienie „Jasełka na wesoło”. Duża ilość i różnorodność postaci oraz piękne stroje podbiły serca widzów. Dialogi nawiązujące do tradycji i współczesności rozśmieszały zebraną publiczność, która żywo reagowała brawami. Najmłodsi widzowie głośno podpowiadali aktorom, co mają zrobić w przedstawianej sytuacji. W przedstawieniu wystąpiły główne postacie związane z naszą wiarą chrześcijańska, jak Józef, Maryja, Jezusek, Herod. Nie brakło postaci związanych z codziennym życiem a bardzo często wprowadzanych pod wpływem wydarzeń w danym roku lub wierzeń wśród ludności, np.: chłopek roztropek i Żyd, miś borowy, Baba Jaga. Aniołowie i diabły. Pomiędzy aktami kolędy i pastorałki zagrał zespół harcerski „Kredens”. Jasełka zostały zorganizowane w ramach trwającego ogólnopolskiego programu „Rok Regionów”. Przedstawienie odbyło się w niedzielę, 29 stycznia, o godzinie 18:00. Wśród publiczności znaleźli się zarówno mieszkańcy z Jedwabnego, jak i z Łomży. Po przedstawieniu aktorzy zebrali gromkie brawa oraz wiele ciepłych słów i gratulacji.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Barbara Dmoch dyrektor Szkoły Podstawowej w Jedwabnem, Pani Ewa Frączek dyrektor Publicznego Gimnazjum w Jedwabnem oraz Komendantka Hufca Nadnarwiańskiego w Łomży hm. Dorota Górska.

W zorganizowaniu biwaku służyli pomocą:

Szkoła Podstawowa w Jedwabnem

Publiczne Gimnazjum w Jedwabnem

Urząd Miejski w Jedwabnem

ZAKŁADY SPOŻYWCZE "BONA" Sp. z o.o. z Łomży

Masarnia S.C. Wioletta Bogdan Łepkowscy z Łomży

Hurtownia Warzyw i Owoców, ul. Wojska Polskiego z Łomży

Piekarnia w Jedwabnem Pana Adama Włodkowskiego

Przebieralnia - Wypożyczalnia strojów Krystyna Łubnicka z Łomży

phm. Małgorzata Modzelewska.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )