fb youtube
Oświata Harcerstwo 2WDH "Zielony Płomień" Z ŻYCIA DRUŻYNY

WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!

zdjęcia artykułu 10
2011-07-22 12:09 | Opublikował: Admin
Jeszcze nie zabrzmiał ostatni dzwonek w szkole a już rozpoczęły się pierwsze wakacyjne wyjazdy. Przed wieloma osobami otwiera się czas przygód i nowych doświadczeń. W podróż na 50 lecie harcerskiego jachtu „Zawisza Czarny” w dniach od 6 do 12 czerwca wyruszył dh. Mateusz Modzelewski z 2WDH „Zielony Płomień”. Rejs zorganizowała 9 Białostocka Drużyna Harcerska - Wodna „Błękitna Dziewiątka”. Harcerze spędzili 7 dni pływając po Morzu Bałtyckim.

Zaplanowana trasa jachtu prowadziła z Gdyni do Szczecina. O godzinie 18:00 rozpoczęło się spotkanie całej załogi na rufie jachtu. Harcerze poznali kapitana, stałą część załogi i dowiedzieli się kto jest w której wachcie. Podczas spotkania zapoznali się z organizacją pracy na jachcie i zasadami bezpieczeństwa.

W trakcie rejsu młodzi żeglarze odwiedzili Bornholm - najpiękniejszą wyspę Bałtyku. Nikt nie oparł się pokusie zwiedzenia portu Gdynia, Szczecin i Kołobrzeg. Wschody i zachody słońca na pełnym morzu zachwyciły najbardziej twardych przyszłych żeglarzy. Burze i kołysanie na wysokich falach nie zawsze nastrajały ich do spokojnego snu. Pomimo wielu uroków, przeciwności i niespodzianek, jakie przygotował im Neptun, młodzież poradziła sobie śpiewająco i szczęśliwie pokonała obraną trasę.

Małgorzata Modzelewska

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )