fb youtube
Oświata Harcerstwo 2WDH "Zielony Płomień" Z ŻYCIA DRUŻYNY

BIWAK ZIMOWY „WIELKA NIEWIADOMA”

zdjęcia artykułu 11
2011-02-08 08:45 | Opublikował: Admin
Czas ferii zimowych to czas odpoczynku i regeneracji sił do dalszej nauki dzieci i młodzieży szkolnej.
W tym roku po raz pierwszy w Jedwabnem został zorganizowany przez 2 WDH „Zielony Płomień” pięciodniowy biwak. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych oraz Szkoły Podstawowej w Jedwabnem, harcerze i zuchy założyli swoją zimową bazę w szkołach. Szkolne mury gościły 13 ŁDH AGADA z Łomży, 6 Suwalski Szczep Harcerski „ZORZA” , 23 Wyszkowską Drużynę Harcerską "Baszta" K-2 oraz naszych harcerzy z 2 WDH „Zielony Płomień’.

Grupa odpoczywających biwakowiczów liczyła ponad 70 osób razem z opiekunami.

W programie „zimowiska” znalazły miejsce:

- wyjazd do Muzeum w Drozdowie,

- wyjazd do świetlicy w Grądach Wielkich połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek,

- spotkanie i zajęcia z twórcą ludowym Panią Janiną Rogowską oraz zwiedzanie wystawy związanej z Plenerami Malarskimi i twórczością ludową,

- Turniej Rycerski oraz spotkanie z grupa militarno-survivalową SPEED ASG

- wszyscy uczestniczyli w Harcerskich Mszach Św. odprawianych przez ojca Jacka -Kapelana suwalskiego środowiska harcerskiego,

- nauka tańca, pierwsza pomoc, bieg harcerski, moda na wesoło, nocne alarmy, dyżury na kuchni i wiele innych zajęć.

Czy Biwak można uznać za udany? Raczej tak. Udało się zintegrować grupę pochodzącą z różnych środowisk harcerskich. Przez tych kilka dni wszyscy stali się jedną wielką rodziną. Świadczą o tym wypowiedzi uczestników podczas świeczkowiska oraz łzy płynące po policzkach gdy nadszedł czas pożegnania. Ale to nic - spotkamy się już wkrótce podczas Zlotu Grunwaldzkiego.

Dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Frączek, Barbarze Dmoch oraz Pani Wicedyrektor Izabeli Załuska za zaufanie i wpuszczenie nas podczas ferii na teren podległych im szkół.

Dziękujemy obsłudze szkoły, kuchni i stołówki szkolnej Publicznego Gimnazjum za ciepłe przyjęcie i „…przepyszne obiadki…” (określenie uczestników).

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Moenke oraz Urzędowi Miejskiemu w Jedwabnem za wsparcie podczas organizowania i trwania Biwaku.

Dziękujemy wszystkim Sponsorom za wsparcie nas w naszej pracy harcerskiej na rzecz dzieci i rozsławiania w innych środowiskach naszego Miasta Jedwabne.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj – 2WDH „Zielony Płomień”

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )