fb youtube
Oświata Harcerstwo 2WDH "Zielony Płomień" Z ŻYCIA DRUŻYNY

REGIONALNE JESIENNE SPOTKANIE GROMAD ZUCHOWYCH I DRUŻYN HARCERSKICH

zdjęcia artykułu 14
2010-11-20 11:26 | Opublikował: Admin
Jesienny Zlot w Drozdowie to okazja do wspólnej zabawy. W tym roku odbył się on w dniu 20.11.2010 r. Organizatorem zlotu było Namiestnictwo Zuchowo-Harcerskie przy wsparciu 2WDH "Zielony Płomień". Wszyscy harcerze bardzo głęboko wzięli sobie do serca powierzone zadania przez ich druhnę. Mamy nadzieję, iż w oczach uczestników dobrze wypełnili swoje obowiązki.

Całą zabawę rozpoczął zwiad przyrodniczy po ścieżce "Ostoja Drozdowska". Dzieci z dużym zainteresowaniem podziwiały dorodne drzewa, słuchały opowiadań przewodniczki o roślinach i zwierzętach. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się rude wiewiórki, beztrosko biegające po pniach i gałęziach drzew. Rzeźby postawione w dworskim parku wzbudziły wiele różnych emocji. Przeszkodą do bliższego zapoznania się z nimi była pogarszająca się pogoda. Jednak co się odwlecze to nie uciecze - nadrobimy to na wiosennym zlocie.

W środku muzeum było ciepło, sucho i cicho. Gdy wszyscy wrócili ze zwiadu przyrodniczego zostali podzieleni na mniejsze grupki. Wówczas rozpoczął się drugi etap zlotu związany ze zwiedzaniem części historycznej i przyrodniczej Muzeum. W tym samym czasie rozpoczęły się również zajęcia rękodzieła przeprowadzone przez Panią Janinę Rogowską - artystkę ludową. Dopełnieniem zabawy były pląsy i śpiewy harcerskie, kalambury oraz inne atrakcje a wśród nich małe co nie co dla zgłodniałych.

Harcerze z "Zielonego Płomienia " wkładali wiele serca w swoją pracę, dzięki czemu cały zlot przebiegał sprawnie bez niepotrzebnych zastojów. Zabrakło niestety czasu na krótki bieg harcersko-zuchowy oraz na inne gry pomiędzy grupami. Jednakże nic straconego. Jeśli w następnym roku ten zlot się odbędzie, to pomysły które dziś nie zostały wykorzystane znajdą w nim swoje miejsce. Na pożegnanie każdy dostał mały drobiazg jako pamiątkę zlotową.

W zlocie wzięła udział 7 Gromada Zuchowa "Słoneczne Zuchy" z Łomży, 67 Drużyna Harcerska "Nieprzetartego Szlaku" im. Janusz Korczaka z Długoborza, 2WDH "Zielony Płomień" oraz gościnnie Pani Janina Rogowska.

phm. Małgorzata Modzelewska

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )