fb youtube
Strona główna Aktualności

Zaproszenie na spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej

zdjęcia artykułu 2
2019-08-26 12:03 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 538
Foto

Idąc naprzeciw zgłaszanym oczekiwaniom naszych mieszkańców, biorąc także pod uwagę przedstawiane liczne problemy i wątpliwości, zorganizowaliśmy spotkanie, które odbędzie się w dniu 6 września 2019 r. o godz. 9: 30 (piątek) w sali kinowej Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem przy ul. Piękna 8. Będzie ono połączone ze szkoleniem w zakresie zagadnień związanych z naborem wniosków w ramach:

  1. Ogólnopolskiego programu regeneracji gleb poprzez ich wapnowanie.
  2. Programu „Czyste powietrze”.

Prelegentami będą specjaliści oddelegowani z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Białymstoku.

Mieszkańcy naszej gminy będą mogli uzyskać informacje związane z możliwością otrzymania dotacji na wymianę źródeł ogrzewania budynków mieszkalnych, ich docieplenie, czy też wymianę stolarki okiennej.

Nasi rolnicy będą mogli z kolei dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie do wapnowania gleby. Mając też na uwadze potrzeby naszych rolników, dokonaliśmy zakupu próbników glebowych „laska Egnera”. Dzięki urządzeniom będziecie Państwo mogli w profesjonalny sposób pobierać próbki ziemi do specjalistycznych badań. Sposób pobierania próbek gleby oraz zasady udostępniania urządzeń, zostaną przedstawione również podczas spotkania.

Część spotkania poświęcona zostanie tematowi związanemu z działalnością kół gospodyń wiejskich oraz możliwościom, jakie wiążą się ze współpracą z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego oraz instytucjami kultury.

            Wszystkich mieszkańców, którzy są zainteresowani przedstawionymi zagadnieniami zapraszamy do udziału. Będzie to doskonała okazja do uzyskania wszelkich informacji.

Zapraszam serdecznie. Burmistrz Jedwabnego Adam Mariusz Niebrzydowski.

Zdjęcie
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl