fb youtube
Oświata Zespół Szkół Samorządowych w Jedwabnem

Apel z okazji 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II oraz 12 rocznicy nadania imienia Papieża Jana Pawła II Publicznemu Gimnazjum w Jedwabnem połączony z Dniem Edukacji Narodowej

zdjęcia artykułu 16
2019-02-15 13:19 | Opublikował: Edyta Krystowczyk | Ilość wyświetleń: 706

W dniu 15 października 2018r. w Publicznym Gimnazjum w Jedwabnem odbył się uroczysty apel poświęcony 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II oraz 12 rocznicy nadania imienia Papieża Jana Pawła II Publicznemu Gimnazjum w Jedwabnem, połączony z Dniem Edukacji Narodowej.
Wśród Gości zaproszonych byli obecni: Ksiądz Kanonik Jerzy Dembiński- proboszcz Parafii Jedwabne, Księża Wikariusze – Ks. Serafin Kaliszewski i Ksiądz Leszek Jastrząb oraz przedstawiciele Rady Rodziców – Pani Małgorzata Mocarska i Pani Marzena Rogowska.
Po powitaniu Gości przez Pana Zbigniewa Prószyńskiego – Dyrektora Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Jedwabnem i odśpiewaniu hymnu Rodziny Szkół Jana Pawła II wszyscy zebrani na stołówce szkolnej obejrzeli fragmenty filmu z uroczystości nadania imienia Papieża Jana Pawła II Publicznemu Gimnazjum w Jedwabnem, która miała miejsce 12 lat temu – 16 października 2018 roku. Uczniowie klas III gimnazjum przed emisją filmu powiedzieli, iż Święty Jan Paweł II był, jest i będzie nauczycielem nas wszystkich, podkreślając jednocześnie, że w gimnazjum po raz ostatni obchodzimy święto Papieża Jana Pawła II ze względu na reformę oświaty i ostatni rocznik gimnazjalistów. Uczniowie zobowiązali się iść przez życie tak, aby nawigatorem w ich życiu była ewangelii i wartości wyznawane przez Jana Pawła II. Wyrazili także pragnienie, aby w przyszłości w naszej gminnej szkole powstała izba pamięci poświęcona dwóm wielkim patronom szkół: Świętemu Janowi Pawłowi II oraz Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.
Uwieńczeniem Święta Szkoły była wspólnie odśpiewana pieśń: „Abba Ojcze”.
Następnie młodzież Zespołu szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Jedwabnem złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Marta Dzięgielewska wraz z chórem zaśpiewała piosenkę „Dziękujemy Wam”. Były kwiaty, podziękowania i chwile wzruszenia.
W dalszej części uroczystości Pan Dyrektor wygłosił przemówienie, w którym zaakcentował, że jest to ostatnia uroczystość Papieska w naszym gimnazjum i jednocześnie bardzo symboliczna. Dodał, iż liczba 12 jest doskonała ze względu na symbol ewangeliczny
i bardzo trafnie wpisuje się w zamknięcie cyklu kształcenia w gimnazjum. Życzył wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi dużo zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, a także by nigdy nie zabrakło pasji i zaangażowania w pokonywaniu coraz to nowych wyzwań losu.
Kończąc swoje wystąpienie Pan Zbigniew Prószyński odczytał życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej od  Burmistrza Jedwabnego, a następnie wręczył nagrody nauczycielom za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.
Na zakończenie uroczystości Pani Małgorzata Mocarska oraz Pani Marzena Rogowska złożyły serdeczne życzenia i kwiaty na ręce Pana Dyrektora dla całej Rady Pedagogicznej i zaprosiły na kawę i tort.
Uroczystość była doniosła i piękna, a jednocześnie ciepła i rodzinna. Podkreśliła dzieło Jana Pawła II – Nauczyciela nas wszystkich - w naszej szkole, parafii i środowisku.

 

Sporządziła: Wiesława Borawska

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )