fb youtube
Strona główna Oświata Zespół Szkół Samorządowych w Jedwabnem

Wycieczka do Lednicy 2018

zdjęcia artykułu 1
2018-07-06 15:37 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 737
Foto

 

W dniach od 1 do 3 czerwca grupa licząca 36 osób wraz
z opiekunami udała się na 22 spotkanie młodych nad jeziorem Lednickim.

         W drodze na spotkanie młodych zwiedziliśmy miasto Mikołaja Kopernika - Toruń.  Zwiedzając stare miasto, poznawaliśmy zabytki związane ze sławnym astrologiem Mikołajem Koperkiem.  Mieliśmy także możliwość spróbować słynnych toruńskich pierników. Po wspólnym zwiedzaniu udaliśmy w dalszą podróż do pierwszej historycznej stolicy Polski Gniezna. Po zakwaterowaniu  w miejscu noclegowym poszliśmy zwiedzać stare miasto oraz Katedrę Gnieźnieńską z IV wieku.

        Wczesnym rankiem wyjechaliśmy w kierunku miejsca chrztu Polski na spotkanie młodych. Po wejściu na Pole Lednickie uroczyście rozpoczęliśmy o godzinie 15.00 spotkanie młodzieży. Przez wspólne nabożeństwa i symbole lednickie odkrywaliśmy piękno słowa Bożego. Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z prezydentem Rzeczpospolitej Polski Panem Andrzejem Dudą, który ofiarował każdemu z uczestników spotkania flagę Polski. Ten miły gest Pana prezydenta był z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.  Głównym momentem spotkania była uroczysta Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.  Kazanie wygłosił ordynariusz diecezji łódzkiej bp Grzegorz Ryś.

         Po wspólnym doświadczeniu duchowym powróciliśmy do autokaru i z wielką radością w sercu udaliśmy się w kierunku naszych rodzinnych domów.

 

Izabela Zapert

Swietłana Żebrowska

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl