fb youtube
Oświata

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

zdjęcia artykułu 5
2018-01-23 10:54 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 1338

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. ADAMA MICKIEWICZA w JEDWABNEM


W ramach dni profilaktyki i promocji zdrowia, w dniach 16-17.01.2018, w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Akcja została zorganizowana przy współpracy z Urzędem Miejskim w Jedwabnem. Wszelkie koszty związane z tym wydarzeniem sfinansowała Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnem.
W akcji udział wzięli uczniowie klas I-VII. Naszą szkołę odwiedziła Grupa Ratownicza „Nadzieja” z Łomży, która w sposób interesujący i przyjazny dzieciom przeprowadziła zajęcia teoretyczne jak i praktyczne na temat udzielania pierwszej pomocy. Omówione zostały sposoby reagowania na sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu, bezpieczeństwo własne poszkodowanego i miejsca zdarzenia, prawidłowy sposób wykonywania resuscytacji oddechowo - krążeniowej oraz pozycja boczna ustalona (bezpieczna). Wszyscy uczniowie mogli również samodzielnie poćwiczyć wykonywanie akcji ratującej życie na specjalnie do tego przygotowanych fantomach.
Uczniowie zostali również zapoznani z budową oraz wyposażeniem karetki pogotowia ratunkowego. Został im przedstawiony oraz szczegółowo omówiony sprzęt, np. nosze, krzesełko kardiologiczne, deska ortopedyczna, defibrylator.
Akcja cieszyła się powodzeniem u uczniów, którzy z zainteresowaniem słuchali ratowników medycznych, brali czynny udział w zajęciach oraz z zaangażowaniem wykonywali czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedlekarskiej. Spotkanie z grupą medyczną uświadomiło uczniom, jak ważna jest szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia oraz pozwoliło im nabyć umiejętności praktyczne.


Ewelina Grajewska

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )