fb youtube
Oświata Harcerstwo 2WDH "Zielony Płomień" Z ŻYCIA DRUŻYNY

POKAZ KARATE

zdjęcia artykułu 8
2009-06-25 08:43 | Opublikował: Admin
W dniu 23 czerwca 2009r. drużyna harcerska „Zielony Płomień” z Jedwabnego gościła grupę karateków z Łomży. Spotkanie odbyło się dzięki życzliwości Pani Dyrektor Barbary Dmoch w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem. Młodzi sportowcy zgodzili się na przeprowadzenie pokazu swoich umiejętności.

 Krótkie aranżacje walk, sprawność fizyczną oraz karność w stosunku do swojego trenera, dyscyplinę i dążenie do perfekcji, podziwiały nie tylko dzieci z 2 WDH „Zielony Płomień”, ale i ich rodzice oraz osoby niezrzeszone w ZHP.

Pokaz poprowadził sensei Dariusz Syrnicki, a udział w pokazowych walkach wzięli: Aleksandra Zajkowska, która wywalczyła srebrny medal na odbywających się 20 czerwca br. w Nowym Jorku 14 Otwartych Mistrzostwach Ameryk w Karate Kyokushin, złoci medaliści X Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Karate Kyokushin Maciej Tercjak w kumite młodzików oraz Piotr Ramotowski w kata kadeci młodsi.

Pokaz ich umiejętności wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród zgromadzonych dzieci i rodziców. Już dziś możemy zaprosić uczniów Szkoły Podstawowej im Adama Mickiewicza oraz Publicznego Gimnazjum im Papieża Jana Pawła II w Jedwabnem na kolejny pokaz, którego termin przewidywany jest na wrzesień 2009 roku.

 

Karate to nie jest tylko sztuka walki. To sztuka i filozofia życia, dlatego warto ćwiczyć karate.
Karate wspomaga rozwój duchowy:
- szacunek dla innych,
- determinację,
- cierpliwość,
- pewność siebie,
- samokontrolę.
Karate rozwija fizycznie:
- siłę,
- szybkość,
- koordynację,
- umiejętność walki.

 

Rozpocząć naukę i treningi karate można w każdym wieku. Nie ma też znaczenia płeć czy aktualna sprawność fizyczna. Dlatego planujemy zorganizowanie w naszej gminie grupy dzieci i młodzieży  trenującej  Karate  Kyokushin. Zapisy do niej odbędą się po pokazie we wrześniu 2009 roku.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy poprzez wsparcie finansowe pomogli nam w zorganizowaniu obydwu pokazów. Mamy nadzieję, iż nasze wspólne wysiłki w przyszłości przyniosą wiele radości i zadowolenia z osiągniętych wyników.

 

 

 

 

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )