fb youtube
Strona główna Oświata Harcerstwo

10 urodziny 2GWDH "Zielony Płomień"

zdjęcia artykułu 10
2016-09-29 09:38 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 2236
Foto
10 URODZINY ORAZ ROZPALENIE OGNI GRUNWALDZKICH
29 września, w rocznicę odznaczenia Związku Harcerstwa Polskiego orderem Krzyża Grunwaldu, drużyny grunwaldzkie spotykają się przy ogniu, by wspominać najpiękniejsze chwile grunwaldzkiego lata i planować grunwaldzkie działania w rozpoczynającym się roku harcerskim.

2GWDH „Zielony Płomień” w dniach 24-25.09.2016r. obchodziła 10 urodzin. Dla uczestników przygotowanych zostało wiele atrakcji, w tym: strzelanie z łuków, wiatrówek, chodzenie po linach, śpiewanki i pląsy harcerskie, zabawy sportowe oraz puszczanie ogromnych baniek mydlanych, wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów ZHP. O godzinie 15:00 rozpoczęła się Msza Święta za drużynę, odprawiona przez ks. Emila Sasinowskiego oraz kapelana Hufca o. Jana Bońkowskiego – dh Huragana.
Po mszy wszyscy udali się do szkoły, gdzie zostały rozpalone Grunwaldzkie Ognie. W tej uroczystości wzięli udział: 2GWDH „Zielony Płomień” z Jedwabnego, 5 Gromada Zuchowa „Srebrne Lwiątka” ze Szczuczyna, 40 GDH Białystok, DH „Agapa Pomocna Dłoń” z Jedwabnego, zaproszeni goście i instruktorzy z Hufca Nadnarwiańskiego w Łomży. W trakcie spotkania drużynowa 2GWDH „Zielony Płomień” przedstawiła krótką gawędę o pochodzeniu i wzorowaniu się tradycji Ogni Grunwaldzkich. W tym dniu zostało przekazanych wiele życzeń i podziękowań wśród zgromadzonych. Uroczystość uświetniło wręczenie przez dh Dariusza Szehidewicza Glejtu Grunwaldzkiego i Honorowej Odznaki Instruktorskiej "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich" hm. Małgorzacie Modzelewskiej.
Na zakończenie spotkania zebrani mogli podziwiać nie tylko stroje tatarskie ale również kulturę tatarską poprzez taniec i piękną pieśń tatarską zaśpiewaną przez druhenkę Marysię. Tort i skromny poczęstunek zakończył oficjalną część uroczystości.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl