fb youtube
Oświata Harcerstwo 2WDH "Zielony Płomień" Z ŻYCIA DRUŻYNY

ZLOT W DROZDOWIE

zdjęcia artykułu 10
2009-04-21 13:12 | Opublikował: Admin
Wiosenny Regionalny Zlot w Drozdowie skupia z roku na rok coraz więcej uczestników. Są to nie tylko zuchy i harcerze, ale także dzieci niezrzeszone, jak np. przedszkolaki. Zajęcia przygotowane przez organizatorów z naszego hufca nie tylko maja za zadanie bawić , ale także uczyć rękodzieła powszechnie znanego w dawnych czasach. Dziś niewiele osób jest w stanie własnoręcznie zrobić palmę wielkanocną, wykuć coś w metalu lub ulepić z gliny.

Również w bieżącym roku 4 kwietnia, odbył się  IV Wiosenny Zlot w Drozdowie. We wspólnym spotkaniu udział wzięło 140 osób. Naszą gminę reprezentowały:  2 WDH „Zielony Płomień” oraz Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Jedwabnem

 Pogoda tego dnia była idealna  na spacerki oraz zajęcia na świeżym powietrzu.  Drużyny, gromady zuchowe i przedszkolaki  spotkały się o 10:00 przed Muzeum, aby apelem rozpocząć tak długo oczekiwany zlot. Wszyscy starali się skorzystać z każdego przygotowanego zadania, jednak fizycznie było to niemożliwe. Czas biegł nieubłaganie szybko.

Jak co roku każdy bez względu na wiek przylepił swoje jeszcze czyste paluszki do gliny, starając się coś fajnego ulepić. Wielkie zainteresowanie wzbudziły wśród nas zajęcia z rzeźby w metalu oraz zwiad przyrodniczy, podczas którego tylko nieliczni odważyli się nieść pomoc naszym rodzimym płazom – żabkom, ropuchom i traszkom biorąc je do rąk i przenosząc na drugĄ stronę jezdni. Szczególne miejsce wśród atrakcji zajęło również malowanie na szkle, zwiedzanie muzeum, zwiad historyczny oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku.

 Bardzo ciepło wspominamy otwarcie wystawy „W Rajskim Ogrodzie” dh Jadwigi Solińskiej, której jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje. Za serce najbardziej ujęły nas piękne aniołki w koronkowych sukieneczkach, diabełki i barwne wycinankowe kwiaty.

Dziękujemy bardzo druhnie Jadzi, która pomimo widocznego zmęczenia znalazła siły i czas dla zuchów i harcerzy i przy wsparciu swojej wspaniałej córki poprowadziła zajęcia z robienia palm, urozmaicając je opowiastkami o Świętach Wielkanocnych.

Koniec zlotu nadszedł szybko przerywając dobra zabawę. Zaopatrzeni w własnoręcznie zrobione palemki, dyplomy i drobne upominki oraz pamiątki dla siebie i rodziny musieliśmy już wracać…., ale to nic -  za rok powtórka!!

Małgorzata Modzelewska

 

 

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )