fb youtube
Oświata Harcerstwo 2WDH "Zielony Płomień"

WARSZTATY GARNCARSKO - CERAMICZNE

zdjęcia artykułu 7
2016-04-12 08:07 | Opublikował: Admin
W dniu 05.04.2016r, grupa zuchów, harcerzy oraz ich opiekunów była gościem Mobilnej Wioski Tematycznej w Domu Pastora w Łomży. Dzieci wzięły udział w warsztatach garncarskich, które poprowadził pan Adam Twardowski. Zajęcia były dla młodszych i starszych uczestników doskonałą zabawą. Każde dziecko samodzielnie wykonało dzbanuszek, zapoznało się z plastycznością i właściwościami materiału, oraz narzędziami niezbędnymi w pracy garncarza.

Dodatkową atrakcją dla uczestników, było własnoręczne wykonywanie figurek ceramicznych, dobieranie do nich różnych faktur i wzorów. Na tych zajęciach można było  zrealizować swoje pomysły na gliniane rzeźby i po wypaleniu zabrać je do domu!

Warsztaty garncarskie są niepowtarzalną okazją do rozwijania zdolności manualnych, sprzyjają także rozwijaniu kreatywności, wyciszeniu i skupieniu na wykonywanej pracy. Głównym narzędziem są nasze dłonie, zatem każdy ulepiony przedmiot jest jedyny w swoim rodzaju – wyjątkowy. Zuchy i harcerze z 2 GWDH „Zielony Płomień” miło spędziły swój wolny czas, poznając ginący już zawód jakim jest garncarstwo.

Wyjazd na zajęcia został zorganizowany w ramach  realizowanego przez 2 Grunwaldzką Wielopoziomową Drużynę Harcerską „Zielony Płomień” w Jedwabnem, projektu edukacyjnego „Jedwabne – moja mała Ojczyzna”. Projekt jest finansowany  przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnem. 

 Małgorzata Modzelewska

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )