fb youtube
Strona główna Oświata Harcerstwo 21 DH ,,AGAPA-POMOCNA DŁOŃ" IM. KAZIMIERZA LUTOSŁAWSKIEGO

XXIII Ogólnopolski Zlot Druha Szarego - Łomża/Drozdowo

zdjęcia artykułu 17
2016-03-22 13:06 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 1758
Foto
W dniach 11-13 marca 2016 roku 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego wzięła udział w XXIII Ogólnopolskim Zlocie Druha Szarego - Łomża/Drozdowo. Harcerze przyjechali z różnych zakątków Polski. Najdalszą drogę przebyli ci z Przemyśla, a było ich ponad 60 osób. Byli także harcerze i zuchy z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Szczuczyna, Komorowa, Kamionnej, ale też z Włoszczowej i oczywiście z Łomży. Około 230 druhen i druhów. Łącznie 17 patroli. Siedzibą zlotu była Szkoła Podstawowa nr 7.

W sobotnie przedpołudnie uczestnicy zlotu wzięli udział w Harcerskiej Drodze Krzyżowej w Drozdowie - miejscowości, w której w 1880 roku urodził się ksiądz Kazimierz Lutosławski, twórca Krzyża Harcerskiego. Główną ideą zlotu jest krzewienie pamięci o księdzu Kazimierzu Lutosławskim, twórcy Krzyża Harcerskiego i patronie naszej drużyny. Ksiądz Lutosławski, jako jeden z pierwszych w Polsce zaczął propagować harcerstwo.
W Drozdowie powołał pierwsze zastępy. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej harcerze zwiedzili Muzeum Przyrody w Drozdowie, skąd udali się na bieg harcerski, który w tym roku obstawiała nasza drużyna.

Wieczorem była wieczornica, festiwal piosenki i wiele innych atrakcji. Podobał nam się bieg nocny, którego etapem końcowym pod Pomnikiem Harcerza było złożenie przyrzeczenia przez druhenki: Ewelinę i Olgę.

W niedzielę uczestniczyliśmy we mszy świętej św. w Sanktuarium  Miłosierdzia Bożego w Łomży, którą celebrował biskup Tadeusz Bronakowski.

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl