DOTACJA NA ZAKUP PROMU

Gmina Jedwabne pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku na odtworzenie przeprawy promowej przez Biebrzę w miejscowości Mocarze.
więcej

WSPÓLNE INWESTYCJE Z POWIATEM

W dniu 6 marca 2013 roku radni Rady Miejskiej w Jedwabnem opowiedzieli się za udzieleniem pomocy finansowej Powiatowi Łomżyńskiemu na dofinansowanie kosztów opracowania dokumentacji technicznej dot. przebudowy i rozbudowy kilku odcinków dróg powiatowych, położonych na terenie gminy Jedwabne.
więcej

ENERGIA ZE SŁOŃCA

Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, w Gminie Jedwabne powstanie elektrownia słoneczna oraz będą realizowane dwa projekty fotowoltaiczne w Kolnie. O dofinansowaniu projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii zdecydował 5 lutego br. zarząd województwa. Elektrownie wybuduje spółka Amber Energia Wytwarzanie.
więcej

EUROPEJSKA GMINA

foto
Gmina Jedwabne odniosła kolejny sukces w rankingu wyróżniającym gminy, które najlepiej przyciągają środki unijne ze wszystkich kategorii programów wsparcia. Tym razem zestawienie pn. „Europejska Gmina – Europejskie Miasto” przygotował Dziennik Gazeta Prawna. Gmina Jedwabne zajęła w nim pierwsze miejsce w województwie podlaskim w kategorii "Wartość dofinansowania samorządów z Unii Europejskiej."
więcej

GMINA JEDWABNE MISTRZEM EURODOTACJI

Ponad pięć tysięcy złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca – tyle Gminie Jedwabne udało się od 2007r. wykorzystać funduszy unijnych. To najlepiej w całym województwie podlaskim i – biorąc pod uwagę gminy miejsko – wiejskie – trzynasta pozycja w kraju. Tak wynika z ogólnopolskiego rankingu przygotowanego przez dziennik RZECZPOSPOLITA, który sprawdził, jakie gminy w ostatnich trzech latach ściągnęły najwięcej pieniędzy z unijnych funduszy.
więcej

« · «« · 1 · 2 · »
© 2008 Urząd Miejski w Jedwabnem    Polityka prywatności