RUSZA NOWA INWESTYCJA W JEDWABNEM

W najbliższych dniach rozpoczną się prace nad zagospodarowaniem terenu w obrębie zbiornika wodnego w Jedwabnem. Powstanie miejsce rekreacyjno - wypoczynkowe dla mieszkańców ze ścieżką pieszo – rowerową, alejką spacerową oraz ławkami. Zadanie jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach projektu pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w obrębie zbiornika rekreacyjnego w Jedwabnem”.
więcej

WKRÓTCE POWSTANĄ DWA PLACE ZABAW W JEDWABNEM I W NADBORACH

W ramach projektu „Innowacyjne przedszkola” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowanego w oddziałach przedszkolnych w Gminie Jedwabne, zostaną zbudowane dwa place zabaw przy Szkole Podstawowej w Jedwabnem i Nadborach. Inwestycję wykona firma Inter – Flora, ul. Grabskiego 22, 55-011 Siechnice, z którą w dniu 1 października br. została podpisana umowa. Wartość zadania wynosi 175 661,34 zł brutto. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 14.11.2014 r.
więcej

ZŁOTE GODY MAŁŻEŃSKIE

foto
W dniu 02 października 2014 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem dziesięć par z terenu naszej gminy świętowało jubileusz 50-lecia małżeństwa. Jubilaci zostali odznaczeni medalami „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE” przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dekoracji dokonał Burmistrz Jedwabnego – Pan Krzysztof Moenke. Rangi tej doniosłej uroczystości dodał swoją obecnością ksiądz Dziekan Jerzy Dembiński – Proboszcz parafii w Jedwabnem.
więcej

Gminne Obchody Pamięci Narodowej w Jedwabnem

foto
17 września 2014 r. Gminne Obchody Pamięci Narodowej w Jedwabnem. „Gdy gaśnie pamięć ludzka – dalej niech mówią kamienie…” Kardynał Stefan Wyszyński
więcej

Wernisaż poplenerowy

foto
18 września 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedwabnem klasa IIIa z wychowawczynią panią Danutą Górską i klasa IIb z wychowawczynią panią Agnieszką Jastrzębską odwiedzili Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem, aby obejrzeć poplenerowy wernisaż pt.”Moje ulubione miejsce i związane z nim emocje”.
więcej

PODPISANIE UMOWY

Wkrótce rozpoczną się prace nad przebudową odcinka drogi gminnej Nr 104682B Biodry – droga powiatowa Nr 1966B. W dniu 28 sierpnia 2014 roku Burmistrz Jedwabnego Krzysztof Moenke podpisał umowę z wykonawcą inwestycji - firmą BUDOMOST Sp. z o. o., Zaścianki, ul. Szosa Baranowicka 37, 15-522 Białystok. Wartość zadania wynosi 155 633,39 zł brutto. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 20.10.2014 r.
więcej

PLENER MALARSKI W JEDWABNEM

foto
W dniach 28. 07. 2014 – 03.08.2014 roku zorganizowano w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem VI już Plener Malarski. Tematem przewodnim było „Moje ulubione miejsce i związane z nim emocje”. Powstało wiele wspaniałych, niepowtarzających się prac, mnóstwo pejzaży romantycznych i kwiatów.
więcej

11 DNI JEDWABNEGO

foto
Jak co roku, w lipcu (4-6) Jedwabne zmieniło się w wielkie centrum rozrywki. W tym roku odbyła się jedenasta już edycja „Dni Jedwabnego” połączona z XI Ogólnopolskim Zlotem Motocyklistów. Dopisała zarówno publiczność, jak i pogoda. W pierwszym dniu święta miasta ponad 100 pasjonatów motocykli przybyło do Jedwabnego, aby spędzić wspólnie czas na zabawach przy ognisku, rozmowach o pojazdach, sprzęcie i przeżytych na szlaku przygodach.
więcej

W GMINIE JEDWABNE POWSTAŁ KOLEJNY ETAP SIECI WODOCIĄGOWEJ

foto
W dniu 26 czerwca 2014 roku w Brzostowie odbyło się oficjalne otwarcie inwestycji pod nazwą „Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami na terenie Gminy Jedwabne” – etap II zrealizowanej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie 321: „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”. Wartość całego zadania wynosi 837 229,01 zł, z czego 510 505 zł to dofinansowanie ze środków unijnych. W ramach projektu w latach 2012-2014 dokonano budowy sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowościach: Biodry, Biodry Kolonia, Nadbory, Siestrzanki, Chyliny, Pluty, Brzostowo. Długość wykonanej sieci wynosi 17 km.
więcej

DZIEŃ RODZINY W GMINIE JEDWABNE

foto
„Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.” Johann Heinrich Pestalozzi
więcej

PRZEBUDOWA ULIC W JEDWABNEM

foto
W najbliższych dniach rozpoczną się prace nad przebudową ulic Wesołej, Spółdzielczej i Pięknej w Jedwabnem. Zadanie będzie dofinansowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.
więcej

DOTACJA NA USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

Gmina Jedwabne otrzymała dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięcia polegającego na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Jedwabne.
więcej

PODSUMOWANIE PROJEKTU FINANSOWANEGO Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

W latach 2012-2014 Gmina Jedwabne realizowała projekt pn. „Wdrażanie usprawnień zarządczych w Gminach Michów, Abramów, Radziłów, Jedwabne, Ostrówek na podstawie wyników samooceny CAF” finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 5.2 Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1 – „Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej”.
więcej

WNIOSKI Z BADANIA SATYSFAKICJI KLIENTÓW URZĘDU MIEJSKIEGO W JEDWABNEM

W dniach od 23 do 30 kwietnia 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Jedwabnem zostało przeprowadzone badanie satysfakcji klientów w ramach współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projektu „Wdrożenie usprawnień zarządczych w Gminach Michów, Abramów, Radziłów, Jedwabne, Ostrówek na podstawie wyników samooceny CAF”.
więcej

« · «« · 1 · 2 · »
© 2008 Urząd Miejski w Jedwabnem    Polityka prywatności