Wielkie serce motocyklistów

foto
Uczestnicy zlotu motocyklowego w Jedwabnem wyszli z inicjatywą i zebrali kwotę 600 zł którą przekazali dla potrzebującej, wielodzietnej rodziny z Jedwabnego. Katarzyna Karolak
więcej

XII Dni Jedwabnego

foto
Po raz 12 odbyły się Dni Jedwabnego (17-19.07.2015). Były one trzydniowym świętem, które przyciągnęło nie tylko tłumy mieszkańców gminy ale i wielu przyjezdnych gości. Uroczystości rozpoczęły się 17 lipca, tradycyjnie zlotem motocyklowym. Już od godziny 16.00 trwała rejestracja, zakwaterowanie oraz biesiada uczestników zlotu, którzy przybyli do nas z całego województwa. Zabawa w niemal rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie zespołu IMERIUM, trwała do białego rana.
więcej

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Jedwabnem

foto
W dniu 16.07.2015r. w restauracji „Parkowa” obyła się wizyta studyjna, w której wzięli udział posłowie, przedstawicie Ministerstw: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Środowiska, Infrastruktury i Rozwoju, władz wojewódzkich i samorządowych oraz organizacje środowisk rolniczych. Obrady zgromadziły blisko 150 zainteresowanych.
więcej

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Jedwabne na Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Jedwabne Uprzejmie zapraszam na spotkanie z posłami, członkami Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, z przedstawicielami ministerstw, władz wojewódzkich i samorządowych oraz organizacji środowisk rolniczych, w ramach wizytacji w Jedwabnem i Biebrzańskim Parku Narodowym, które odbędzie się:
więcej


Koniec I edycji programu "Umiem pływać"

foto
Projekt „Umiem pływać” Zakończyła się realizacja projektu „Umiem pływać” dla I grupy, w skład której wchodziło 15 uczniów klas I Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem. W trakcie wyjazdów na Pływalnię Miejską w Łomży w okresie od kwietnia do czerwca 2015 r. uczniowie korzystali z 20 godz. lekcji pływania i z atrakcji wodnych na basenie pod okiem wyszkolonych w tym kierunku ratowników. Zajęcia na basenie przyczyniły się do opanowania podstawowych umiejętności pływania oraz były okazją do przyjemnego i aktywnego spędzania czasu. Druga grupa 15 uczniów klas III, wyłonionych w trakcie losowania, rozpocznie naukę pływania we wrześniu, a zakończy do 15 grudnia 2015 r. Wszyscy z niecierpliwością czekają.
więcej


Zawody wędkarskie w Jedwabnem

foto
W niedziele 21 czerwca 2015r. na stawie w Jedwabnem odbyły się zorganizowane przez Zarząd Koła PZW Nr 80 w Łomży XXI Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży. Otwarcia zawodów dokonał znany historyk Pan Krzysztof Sychowicz prezes koła. Zaznaczył, iż zawody odbywają się pod patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. W zawodach wzięło udział łącznie 55 dzieci, łowiących ryby pod czujnym okiem opiekunów.
więcej

Media Driving Cup- Jagodne 2015r

foto
W niedzielę 14 czerwca 2015 roku liczna delegacja Jedwabnego z Panem Burmistrzem Michałem Chajewskim na czele wzięła udział w promocji Gminy Jedwabne na Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w powożeniu zaprzęgami konnymi -Media Driving Cup- Jagodne 2015r. Bohaterką pokazu paraujeżdżenia na koniu Emol była jedwabinianka Karolina Karwowska. Uprawia tę dyscyplinę od 2008 roku i jest obecnie zawodniczką Polskiej Kadry Narodowej. Sprawiła nam wszystkim wiele emocji, kiedy perfekcyjnie wykonywała elementy programu z Białym Orłem na piersi. Byliśmy dumni i szczęśliwi. W trakcie spotkania w strefie VIP Pan Burmistrz miał okazję do rozmowy promującej zarówno Karolinę jak i Jedwabne z prezydentem Siedlec Panem Wojciechem Kudelskim. Panowie umówili się na spotkanie robocze na temat współpracy samorządowej w najbliższym dogodnym czasie. Dziękując Karolinie za promocję Jedwabnego za piękny występ i zaproszenie na wspaniałą imprezę, dziękujemy również trenerce Pani Natalii Kozłowskiej za włożony trud i serce na rzecz naszej zawodniczki. Jej praca daje wspaniałe efekty bowiem w maju tego roku Karolina zajęła II miejsce na zawodach międzynarodowych w Austrii. Sukces ten przybliżył ją do występu paraolimpijskiego w Rio de Janeiro w 2016 roku.
więcej

Program Dni Jedwabnego

Burmistrz Jedwabnego oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na festyn „Dni Jedwabnego’’ oraz XII Zlot Motocyklowy w dniach 17 - 19 lipca 2015r.
więcej

Burmistrz Jedwabnego na I miejscu w Turnieju Strzeleckim

foto
08.05.2015 na Fortach w Piątnicy odbył się XI TURNIEJ STRZELECKI SAMORZĄDOWCÓW i X TURNIEJ STRZELECKI PREZYDENTÓW, BURMISTRZÓW I WÓJTÓW ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ. W ten sposób samorządowcy uczcili 70 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie.
więcej

Święto 3 Maja

foto
W słoneczny niedzielny poranek w Jedwabnem mszą świętą w kościele pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła rozpoczęły się obchody narodowego święta 3-go Maja. Po mszy świętej zebrani przemaszerowali w symboliczne dla naszego miasta miejsce, pod Pomnik Sybiraka, aby wspólnie w godny i uroczysty sposób uczcić 224. rocznicę uchwalenia konstytucji 3-go Maja.
więcej

12 rocznica śmierci ks. Edwarda Orłowskiego

foto
W dniu 26.04.2015r. w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła w Jedwabnem ksiądz proboszcz Jerzy Dembiński odprawił mszę świętą w intencji śp. ks. Edwarda Orłowskiego w 12 rocznicę śmierci. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Jedwabnego Pan Michał Chajewski, przedstawiciele Rady Miejskiej na czele z przewodniczącym Panem Mariuszem Szmitko oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy. Po uroczystościach przedstawiciele władz złożyli kwiaty na grobie ks. Edwarda Orłowskiego na cmentarzu parafialnym w Jedwabnem.
więcej

Relacja z konferencji zorganizowanej przez sejmową i senacką Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi

fot. K.Czerwińska/ Kancelaria Senatu
21 kwietnia 2015 r. Burmistrz Jedwabnego Michał Chajewski został zaproszony do udziału w konferencji poświęconej „Możliwości finansowania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w ramach polityki spójności na lata 2014–2020”. Otwierając komisję senator Jerzy Chróścikowski- przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi pokreślił wagę wyboru kierunku rozwoju obszarów wiejskich, bo właśnie od tych poczynań będą zależne dalsze losy regionów wiejskich. Senator przedstawiając swoje podejście mówił: „Polska musi określić własną wizję rozwoju tych obszarów, uwzględniając tradycję narodową, zasoby tkwiące na wsi, aspiracje jej mieszkańców, a także doświadczenia innych krajów”. Tematami, nad którymi pochylili się zgromadzeni były m.in.: finansowanie rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w ramach polityki spójności, instrumenty wsparcia obszarów wiejskich w ramach polityki spójności na lata 2014-2020 oraz realizacja priorytetów ”Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa na lata 2012-2020”.
więcej

XXII FESTIWAL "MUZYCZNE DNI DROZDOWO-ŁOMŻA"

W dniach 28 czerwca-12 lipca 2015r odbędzie się XXII Festiwal "Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża", którego organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. 05 lipca (niedziela) o godz. 11.15 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem, B. Forkiewicz, A.Rumianowska, J.Szymański, R. Kornik, M. Ingielewicz, dadzą koncert wokalno-organowy "Panu na chwałę" oraz zadbają o artystyczną oprawę mszy świętej.
więcej

GALA MLECZNA W JEDWABNEM

foto
W dniu 09.04.2015 w restauracji „PARKOWA” odbyła się po raz pierwszy uroczysta „Gala Mleczna”, czyli docenienie, odznaczenie i wyróżnienie największych producentów mleka, od dziś nazwanych „złotą dziesiątką” Gminy Jedwabne. Michał Chajewski - Burmistrz Jedwabnego otworzył galę, powitał uczestników, sponsorów a przede wszystkim właścicieli dziesięciu najlepiej prosperujących gospodarstw nastawionych na produkcję mleka w naszej gminie.
więcej

SPOTKANIE WIELKANOCNE

foto
W dniu 31 marca 2015 roku w M-GOK w Jedwabnem przy wielkanocnym stole spotkali się pracownicy Urzędu Miejskiego w Jedwabnem i jednostek organizacyjnych, radni, sołtysi oraz strażacy. Świąteczne życzenia skierował do wszystkich zaproszony na tę uroczystość ks. Antoni Mierzejewski – proboszcz parafii w Burzynie, który pobłogosławił przygotowane potrawy. W zadumę wprowadziło wszystkich zebranych przemówienie Burmistrza Jedwabnego – Michała Chajewskiego. Nie zabrakło życzeń zdrowych i wesołych świąt. Uroczystość przebiegła w bardzo przyjemnej, radosnej i świątecznej atmosferze. Na koniec zebrani goście podzielili się wielkanocnym jajkiem i zasiedli do wspólnego stołu wielkanocnego, przy którym skosztowali potraw przygotowanych przez pracowników M-GOK w Jedwabnem.
więcej

POŻEGNANIE PANI MARII ROGOWSKIEJ

foto
Po 37 latach pracy, w tym 13 w Urzędzie Miejskim w Jedwabnem, na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Maria Rogowska. Z tej okazji, 30 marca 2015 roku w urzędzie odbyło się uroczyste jej pożegnanie. Burmistrz Jedwabnego - Michał Chajewski złożył serdeczne podziękowanie za długoletnią pracę, wręczył kwiaty i pamiątkowy upominek. Podkreślił profesjonalizm Pani Marii, pełne zaangażowanie oraz rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków. Pani Mario, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia. Raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia na tę nową drogę życia.
więcej

IPN poszukuje wszystkich krewnych osób, które w latach 1939-1956 zostały zamordowane

IPN poszukuje wszystkich krewnych osób, które w latach 1939-1956 zostały zamordowane przez okupantów niemieckich i sowieckich, a także przez funkcjonariuszy państwa komunistycznego i pochowane w nieznanych miejscach.
więcej

V zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Jedwabnem

foto
W sobotę 21 lutego 2015 roku o godz. 11:00 w sali kinowej w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyła się V zwyczajna sesja Rady Miejskiej. Jednym z punktów obrad było odwołanie ze stanowiska skarbnika Gminy Jedwabne Pani Henryki Filipkowskiej. Za pracę na tym stanowisku od grudnia 2006 roku podziękowanie złożył Pan Burmistrz Michał Chajewski wręczając wiązankę kwiatów. Obecni na sali docenili ten gest brawami. Powołano także nowego skarbnika Panią Bożenę Wądołowską. Zwracając się do nowo wybranych sołtysów Przewodniczący Rady Miejskiej i Burmistrz pogratulowali im sukcesów oraz życzyli dobrej współpracy. Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie utworzenia jednoosobowej spółki prawa handlowego pod nazwą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jedwabnem oraz uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2015 r. Zatwierdzono plany pracy Rady Miejskiej i stałych Komisji Rady Miejskiej na rok 2015. Zrealizowano wszystkie punkty porządku obrad.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »
© 2008 Urząd Miejski w Jedwabnem    Polityka prywatności